6 miesięcy na Bookstagramie – podsumowanie!

Hej kochani! Dzisiaj przychodzę z wyjątkowym wpisem podsumowującym pół roku mojej obecności na Bookstagramie!

Czym jest Bookstagram?

To społeczność miłośników książek na Instagramie – czytelników, blogerów, vlogerów, youtuberów, którzy dzielą się z resztą świata książkowymi fotografiami, recenzjami, opiniami o przeczytanych książkach.

Podstawowe informacje:

Wraz z założeniem konta na Instagramie, w sieci pojawił się mój blog OPOWIEMCI, na którym obecnie się znajdujecie i możecie poczytać o książkach oraz tematach z nimi związanymi.

W tym samym czasie mogliście mnie znaleźć (i dalej możecie) na:

  • Twitterze – aktywnie angażuję się na tej platformie wraz z innymi, niesamowitymi użytkownikami mediów społecznościowych, dlatego jeżeli zdecydujesz się założyć profil, daj znać, na pewno cię tam miło przywitamy :)

  • Facebooku – tego medium przedstawiać nie muszę, zachęcam jednak do zaobserwowania mojego profilu, gdyż na bieżąco daję tam informacje o nowych recenzjach i o tym, co w książkach piszczy.

Za co lubię bookstagram?

→ Za możliwość poznania nowych osób o podobnych zainteresowaniach i to nie tylko związanych z książkami (choć głównie).

→ Nie trzeba mieć lustrzanki i profesjonalnych umiejętności fotograficznych, aby do niego dołączyć i się w nim odnaleźć. Uwielbiam przeglądać zdjęcia książek i nie ma dla mnie znaczenia czy to profesjonalne ujęcia, czy szybkie, amatorskie zdjęcia. Ważna jest treść, możliwość podyskutowania o dobrej książce, wyrażenia swojej opinii. Bookstagram to nasz internetowy klub książkowy.

→ Za to, że z niektórymi osobami miałam już okazję spotkać się na żywo, co sprawia, że Bookstagram nie jest platformą widmo, lecz można na nim nawiązać prawdziwe relacje. Pozdrawiam Kasię z profilu Poligon Domowy i Asię z Doskonale Nie Idealnie.

→ Za możliwość nauki i inspirowania się osobami, które nie tylko prowadzą fantastyczne konta, ale również w praktyczny sposób pomagają wejść na wyższy poziom prowadzenia kont społecznościowych, blogowania i relacjowania. Są to osoby związane z nauką, prowadzące własne działalności i dzielące się tym z innymi, takie jak:

Mój pierwszy wpis:

Wpisy, który cieszy się największą popularnością:

Najczęściej pojawiające się pytania, które mi zadajecie:

1. Jak znaleźć odpowiedni styl profilu.

Pierwsze kilkadziesiąt zdjęć, które wrzuciłam na profil były całkowicie przypadkowe. Czasem, obserwując długo istniejące konta, bardzo chcielibyśmy już od pierwszego zdjęcia znaleźć idealnie pasujący do nas układ lub styl. Ja postanowiłam, że nie będę sobie tym zawracać głowy i pozwolę sobie na spontaniczność w rzucaniu zdjęć (starałam się tylko zachować systematyczność 1 zdjęcie na 1-2 dni). W ten sposób, kiedy zauważyłam, który filtr do jakich zdjęć pasuje, automatycznie postanowiłam iść w tym kierunku, a po jakimś czasie okazało się, że to właśnie ten styl najbardziej mi odpowiada.

2. Czym robisz zdjęcia?

Używam do tego aparatu wbudowanego w telefon (Iphone 6s).

3. Tylko tyle?

Jeśli chodzi o to, w jaki sposób tworzę białe tło, to z racji tego, iż moje mieszkanie jest ciemne i trudno złapać w nim dzienne światło pomagam sobie używając małego namiotu bezcieniowego, który z łatwością można zakupić na allegro. Kosztował około kilkudziesięciu złotych (rachunek wyrzuciłam), a jeżeli nie chcecie kupować, można taki namiot wykonać samodzielnie z kartek papieru – instrukcję znajdziecie na YouTube.

4. Co jeszcze?

Najprzyjemniejsza część to edycja zdjęć. Obecnie mamy do wyboru cały wachlarz aplikacji telefonowych, którymi możemy edytować zdjęcia, dodawać filtry, poprawiać ich jakość lub zmieniać rozmiar. Nie ma innej drogi jak próbować i testować. Właśnie takim sposobem, któregoś dnia odkryłam idealnie pasujący mi filtr HB1 w aplikacji VSCO.

Kiedy już zauważyłam, że każde ze zrobionych przeze mnie zdjęć dobrze współgra z wybranym filtrem podjęłam decyzję, iż będzie on jedynym nakładanym na zdjęcia filtrem, dzięki czemu automatycznie zaczęły one tworzyć spójny styl.

5. Czego używasz do poprawiania, urozmaicania Insta Stories?

Moje 3 ulubione aplikacje opisałam w poście TUTAJ :)

Dziękuję kochani, że jesteśmy w tej bookstagramowej podróży razem!

Strona główna            Wróć do bloga

8 Comments

 1. Patrycja Czubak 30 sierpnia 2018 o 14:33

  Publikujesz ciekawe i piękne ujęcia :)

 2. Akacja 30 sierpnia 2018 o 15:34

  Lubię oglądać książkowe zdjęcia na Instagramie, choć niektóre ujęcia są strasznie wydumane!

 3. włóczykijka 30 sierpnia 2018 o 18:59

  Sama, prowadząc bloga, pracując i studiując dziennie nie mam już czasu na robienie zdjęć ogromnej ilości swoich książek, ale wszelkie bookstagramy oglądać ubóstwiam! Piękno czystej postaci z literaturą na pierwszym planie! :)

  1. opowiemci 10 września 2018 o 12:19

   Mnie też te zdjęcia zachwycają :)

 4. Marcin 30 sierpnia 2018 o 20:28

  Co prawda nie jestem bookstagramerem, ale lubię czasem podglądnąć niektóre profile :)

 5. Malgosia 31 sierpnia 2018 o 07:30

  Piękne zdjęcia! I duży bookstagramowy sukces – gratuluje!

 6. swiat karinki 31 sierpnia 2018 o 09:59

  Dla mnie fajne zdjęcia książek to jeszcze trochę wyzwanie, bo bardziej lubię łapać emocje na twarzach moich dzieci.

  1. opowiemci 10 września 2018 o 12:20

   Ja próbowałam robić zdjęcia córce, ale ona jest żywym srebrem :)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *