Klaudia Duszyńska “Beskidzki Anioł” wyd. Lira

Tytuł: Beskidzki Anioł
Autorka: Klaudia Duszyńska
Wydawnictwo: Lira
Liczba stron: 315
Okładka: Miękka
Rok wydania: 2021
Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Lira.

Czy dwoje ludzi może budować wspólny świat, gdy jeszcze sami nie poznali siebie?

Beskidzki Anioł

Joannę życie doświadczyło o wiele mocniej niż jej rówieśniczki. Po utracie ukochanego ojca będzie musiała stawić czoła nowym wyzwaniom związanym z pracą i życiem osobistym. Kiedy na horyzoncie pojawia się okazja przeprowadzenia warsztatów z ceramiki dla młodzieży, nie waha się nawet przez chwilę…

Beskidzki Anioł

Beskidzki Anioł to poruszająca opowieść o mocy przyjaźni, miłości, rozpoczynaniu życia od nowa. Joanna to kobieta o wrażliwej, artystycznej duszy, którą fascynują stare kościoły i cmentarze. Potrafi poświęcić się ich renowacji, nawet kosztem zerwanych relacji. W jej zmaganiach i sukcesach towarzyszy jej przyjaciółka Basia. Klaudia Duszyńska obie bohaterki wykreowała bardzo dobrze. Od samego początku śledzimy i kibicujemy tej przyjaźni.

Joanna jest postacią niezwykle sympatyczną, pogodną, która mimo przeciwności losu potrafi odnaleźć w sobie siłę do podążania za swoimi marzeniami. Biorąc pod uwagę ciężar, który na sobie nosi, potrafimy podziwiać jej uprzejmość, cierpliwość i mocno podczas lektury trzymamy za nią kciuki. To, co ujęło mnie w głównej bohaterce, to jej wrażliwość na potrzeby i krzywdę innych osób. Cała lektura jest więc przyjemna w odbiorze.

Bohaterem drugoplanowym tej powieści jest Beskid Niski. Przyroda i jej kojące właściwości pełni rolę niemego narratora, który towarzyszy bohaterom w ich rozterkach i przygodach. Beskidzki Anioł to powieść wypełniona wrażliwością i pięknej przyrody, którą się wręcz namacalnie odczuwa.

Beskidzki Anioł

Beskidzki Anioł to pierwsza część z cyklu Wędrówki po Miłość, w których śledzimy losy Joanny Wilk. Z uwagi na przyjemne w odbiorze wątki obyczajowe, książka jest propozycją szytą w sam raz na urlop. Miło zaprzyjaźnić się z bohaterami, dla których przyroda to coś więcej niż tylko turystyczne szlaki.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *