“Blogowa Książka”: Zapraszamy na spotkania o charakterze kulturalnym!

“Blogowa Książka” to niezwykły cykl spotkań organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej w Bukowsku, na który zapraszamy wszystkich miłośników literatury i podróży. W programie przygotowane są spotkania z autorami książek oraz blogerami książkowymi.

Miejsce: gmina Bukowsko

Program:

30 września 2022, piątek, godzina 17:00
Dobromir Makowski autor “Wyrwałem się z Piekła”
https://makowskidobromir.pl/

Pomysłodawca projektu RAPPEDAGOGIA, który od 2011 roku objechał ponad 900 szkół, domów dziecka, aresztów śledczych, więzień, ośrodków szkolno -wychowawczych, świetlic środowiskowych w Polsce, jak i za granicą: Francja, Anglia, Szwecja, Niemcy, Kanada, USA.

Ponadto jest założycielem fundacji „Rampa „, która w Pabianicach w województwie łódzkim prowadzi szereg zadań o charakterze profilaktycznym: streetworking, świetlica środowiskowa, punkt konsultacyjny i psychologiczny dla osób uzależnionych, zajęcia sportowe – Boks, ośrodek dla osób uzależnionych i wykluczonych społecznie, a także hostel dla osób, które ukończyły terapię.

Jest autorem książki, “Wyrwałem się z piekła”, a także pasjonatem muzyki, w której wyniku zrodziła się już druga płyta pod tytułem: “Czas”. (informacja ze strony internetowej)

14 października 2022, piątek, godzina 17:00
Dawid Mikoś podróżnik, autor bloga podróżniczego
https://www.masaperlowa.pl/

Dawid Mikoś jest podróżnikiem oraz autorem bloga Blog Masa Perłowa, który istnieje w sieci od 2015 roku. Film nakręcony w Basrze w Iraku stał się tematem wiadomości emitowanych w irackiej telewizji. Autor pokazuje w nim, w nim m.in. jak kanały wodne, dzięki którym miasto zyskało miano „Wenecji Bliskiego Wschodu”, są obecnie wysypiskiem śmieci. Temat ten wywołał szeroką dyskusję w irackich mediach społecznościowych. (informacja ze strony internetowej)

18 listopada 2022, piątek, godzina 17:00
Beata Skrzypczak autorka bloga
https://www.opowiemci.com/

opowiemci

Twórczyni Plebiscytu okołoczytelniczy “Opowiemci”honorujemy twórców, którym dostrzega się i kibicuje twórcom, osobom, organizacjom, które dzielą się swoją literacką pasją w sieci. Pomysłodawczyni i organizatorka wydarzenia literackiego “Książkonalia” dla influencerów książkowych, pisarzy oraz wydawców, którzy w formie dyskusji i warsztatów podzielą się swoją literacką wiedzą i doświadczeniem. Współautorka e-booka #instabezściemy, przeznaczonego dla osób pragnących rozpocząć swoje działania w mediach społecznościowych.

Młodość. Wyznania nastolatków

Partnerzy projektu:

Zespół Szkół w Nowotańcu
Zespół Szkół w Bukowsku
Zespół Szkół w Pobiednie
Gminna Biblioteka w Bukowsku
Fundacja Latarnia
Gmina Bukowsko

Każde spotkanie zostanie wsparte cateringiem oraz mini wystawą nawiązującą do kultury i tradycji lokalnej gminy Bukowsko

Marka “Opowiemci” obejmie patronat medialny nad wydarzeniem, z tego względu szczególnie zachęcam osoby z gminy Bukowska do wzięcia udziału w wydarzeniu i udostępnianie informacji o spotkaniach.

Projekt jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura Dostępna 2022

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *