Dla wszystkich fanów literatury YA!

10 listopada ruszyła nowa marka książek młodzieżowych i dla młodych dorosłych – BeYA (koniecznie zerknijcie na stronę internetową beya.pl – jest zachwycająca). Kibicuję całym sercem takim działaniom, im więcej ciekawych propozycji czytelniczych, tym lepiej!

Wydawnictwo BeYa stworzyło dedykowane hasztagi, które świetnie oddają charakter ich działalności:
#BeYoung
#BeInLove
#BeTogether
#BeWhoeverYouWant

Młodzieżową odsłoną Grupy Wydawniczej Helion – BeYA zwraca szczególną uwagę na to, by wydawać powieści celebrujące każdy moment w życiu młodych ludzi, ich kreatywność i siłę do zmieniania rzeczywistości wokół siebie.

❤️Isabelle Ronin „W pogoni za Veronicą”

Mam nadzieję, że autorka szybko dostarczy nam sequel! Caleb Lockhart uosabia w sobie wszystko to, czego Veronica Strafford nie toleruje w mężczyznach. Kobieciarz z ogromną fortuną, u którego w rodzinie pojawiły się oszustwa i zdrady. Nie wie jednak, że chłopak nie traktuje jej lekceważąco, ale pragnie zapewnić jej opiekę i być godnym zaufania partnerem. Nie wie jednak, że będzie się musiał mocno nabiegać, by zaskarbić uwagę bystrej i odrobiną zadziornej „dziewczyny w czerwieni”. 🌹🌹🌹

Isabelle Ronin stworzyła historię opartą na ciekawych dialogach i romantycznej fabule, w których młodzi bohaterowie budują relację pełną pasji.

❤️Jessica Cunsolo „She’s with me. Razem wbrew światu #1

Amelia Collins wraz z mamą nie miały łatwego życia. Zostały objęte programem ochrony świadków, przez co jedynym pragnieniem nastolatki jest, by nie skupiać na sobie zbyt dużo uwagi. Sytuacja zmienia się, kiedy poznaje Aidena Parkera i jego mściwą, byłą dziewczynę. Traumatyczna przeszłość bohaterki zacznie wracać jak boomerang, a czytelnik będzie świadkiem próby poradzenia sobie nie tylko z przeszłością, ale i z zagrożeniami wynikającymi z morderczym prześladowcą.

„She’s with me. Razem wbrew światu #1” to historia, w której akcja jest dobrze równoważona z emocjami bohaterów i ich trudnej sytuacji. W tej opowieści nie ma nudy i choć miejscami nie brakuje dramatów i tajemnic, czyta się ją z zainteresowaniem, kibicując bohaterom w osiągnięciu w pełni zasłużonego „happy endu”.

🌻🌻🌻 Nicole Nwosu „Bad boy i chłopczyca”

Dla Macy Anderson liczy się tylko nauka, piłka nożna i marzenie o zdobyciu stypendium. Mimo innych priorytetów daje się zaprosić na randkę Cedricowi Cahillowi. Wszystko układałoby się zgodnie z planem, gdyby nie kuzyn Cedrica, Sam. Bezczelny i irytujący chłopak, dodatkowo o złej reputacji. Ta relacja mocno zamiesza w życiu głównej bohaterki.

Bardzo lubię powieści, które w prostej, przyjemnej fabule, poruszają ważne kwestie związane z nastoletnim życiem. Autorka za pomocą niestereotypowej postaci – Macy, zachęca młodych ludzi do wyzbycia się kompleksów, ubierania się i postępowania tak, jak czują, co często wyraża ich niezwykłą osobowość. „Bad boy i chłopczyca” to opowieść ze sporą dawką młodzieńczej niezręczności, dorastaniem i wszystkimi bolesnymi, jak i szczęśliwymi aspektami związanymi z poszukiwaniem miłości.

🌷🌷🌷 Lauren Price „Grzeczni chłopcy nie kradną staników”

W tej powieści naprawdę iskrzy 💥 Otóż mamy Riley Green, ułożoną nastolatkę, która woli trzymać się na uboczu. Do domu obok wprowadza się jednak przystojny sąsiad, który już pierwszej nocy, w wyniku zakładu, postanawia ukraść jej stanik. Jeśli myślicie, że nastolatka przyjmie to ze spokojem, to się grubo mylicie!

„Grzeczni chłopcy nie kradną staników” to pełna uroczych przekomarzań, zabawna opowieść, w której autorka porusza również trudniejsze tematy związane z radzeniem sobie z żałobą, czy tym, co mogą uczynić plotki.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *