Nowości na półce od wydawnictwa Dwie Siostry


W naszej dziecięcej biblioteczce raz po raz przybywa nowych propozycji czytelniczych. Lubimy z panną H. czytać książki, które łączą ciekawą treść z pięknym, graficznym wydaniem. Tym razem przychodzę do was z nowościami od wydawnictwa Dwie Siostry. Jestem pewna, że zachwycą was dokładnie tak, jak zachwyciły nas :)


Lody we wszystkich smakach, Paweł Mildner

Oskar i Ola to marzyciele. W ich głowach kłębią się fantastyczne pomysły, w jaki sposób mogliby spędzać czas, kim się stać, w jaki sposób poznawać świat.

Przeglądając tę książeczkę mogłyśmy z panną H. rozmawiać o tym, jakie marzenia kryją się w tej małej główce. To, co dla nas dorosłych wydaje się zwyczajne i osiągalne, dla dziecka staje się abstrakcyjnym pragnieniem. Ciekawym doświadczeniem dla rodzica jest móc to odkrywać. Przecież kto jako dziecko nie marzył o zjedzeniu lodów we wszystkich smakach :)


Poka i Mina. W muzeum oraz Poka i Mina. Piłka nożna, Kitty Crowther

Cóż za uroczy duet! Poka i Mina to bohaterowie serii książeczek ilustratorki Kitty Crowther. Ojciec wraz z córką przeżywają różne przygody, zwiedzają muzeum, grają w piłkę nożną, rozmawiają i wspierają się w każdej sytuacji.

Urzekło mnie, jak troskliwym rodzicem jest Poka. Oglądamy Minę jego oczami, wspólnie uczymy się jak przełamywać pewne stereotypy. Miękkie ilustracje (tworzone za pomocą ołówka) idealnie dopełniają przedstawione sytuacje z ich życia.


Rok na ulicy Czereśniowej, Rotraut Susanne Berber

Czyli to, co z panną H. lubimy najbardziej – historie bez słów! Podążając za ilustracjami, sami tworzymy ciąg wydarzeń, które mają miejsce o określonych porach roku.

Istotne jest tutaj wszystko: otoczenie, bohaterowie, to, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz budynków. Duża ilość szczegółów pozwala na wiele godzin zabawy spędzonych przy tych kartonowych stronach. Idealny zbiór dla dzieci w każdym wieku.


Przedstawiłam wam nowości w naszej biblioteczce, ale jestem bardzo ciekawa, co nowego pojawiło się w waszych zbiorach! Dajcie znać w komentarzu :)

Za egzemplarze książek dziękuję wydawnictwu Dwie Siostry.

2 Comments

  1. Gośka K. 6 marca 2020 o 10:23

    Lubimy bardzo z Zosią książki tego wydawnictwa, nie wiedziałam o tej serii Poka i Mina, ale na pewno się za nią rozejrzę!

  2. Majka 6 marca 2020 o 10:24

    Ile tutaj super propozycji!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *