Bezkompromowisowa “Dzika” wyd. Rzeczownik

Tytuł: Dzika
Autorki: Emily Hughes
Wydawnictwo: Rzeczownik
Liczba stron: 36
Okładka: Twarda
Rok wydania: 2020

Odświeżająco inna. Treść i obrazy uderzające. Z pewnością zdenerwuje wielu specjalistów. I dobrze.

Dzika to opowieść dla najmłodszych, ale mnie – dorosłego rzuciła na kolana swoją bezkompromisowością. Uważam, że to jedna z najlepszych książek dla dzieci tego roku, nie tylko z uwagi na zjawiskowe ilustracje, ale przede wszystkim na jej przesłanie.

🐻🌳🍁🍄🍂

Dzika to historia dziewczynki całkowicie rozkochanej w leśnych gęstwinach. Żyjąc w pełnej symbiozie ze zwierzętami, mieszka w zaroślach, a za nauczycieli i towarzyszy zabawy służą jej lisy i niedźwiedzie.

Wszystko się zmienia, gdy dziewczynka zostaje złapana przez… ludzi. Przewieziona do cywilizacji, pod opieką psychiatry i psychologów zostaje poddana przeróżnym metodom wychowawczym, które w zamyśle mają wiedzieć, co jej jest najbardziej potrzebne, ale czy na pewno.

Dzika

Ta książka nie zawiera żadnych lekcji dla najmłodszych, ale dla dorosłych już tak.

Zdecydowanie brawa dla autorki za tak odważne posunięcie. I uznanie dla wydawnictwa Rzeczownik za wydanie w Polsce tej historii. Możliwe, że wielu nie przypadnie ona do gustu, niewątpliwie nie można jej jednak zlekceważyć.

Nie będę was tutaj wymyślnie zachęcać. Po prostu kupcie tę książkę dla was, dla waszych dzieci, dzieci waszych znajomych. By wam było łatwiej, wydawnictwo przygotowało kod na darmową dostawę: OPOWIEMCI
Ważny tylko do niedzieli, więc spieszcie się.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *