“Gabinet zoologii” wyd. Dwie Siostry

Tytuł: Gabinet zoologii
Tytuł oryginału: Illuminature
Autorka: Rachel Williams, Carnovsky
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 64
Okładka: Twarda
Rok wydania: 2019
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Dwie Siostry

Jedna z najciekawszych książek, inspirująca dzieci do odkrywania i poznawania fauny i flory, jest już u mnie! Wypatrywałyśmy ją z panną H. w zapowiedziach, wyczekiwałyśmy kuriera i z podekscytowaniem odpakowałyśmy przesyłkę :) Teraz zgadnijcie, kto pierwszy chciał ją przeglądnąć! Oczywiście dałam pierwszeństwo pannie H. :)

Gabinet zoologii to 64 stronicowy album, w którym odkrywamy zwierzęta, zamieszkujące różne kontynenty. Żyją w świetle dnia lub budzą się dopiero po zapadnięciu zmroku. Polują w głębinach oceanu, zamieszkują lasy tropikalne, żyją blisko lub z dala od człowieka. To kompleksowy przewodnik po różnych gatunkach ssaków, płazów i gadów, rzetelnie opracowany i niezwykle wykonany.

Gabinet zoologii

Gabinet zoologii – podróżuj i odkrywaj bez wychodzenia z domu

Okazałość całego albumu jawi się dopiero przy przeglądaniu go za pomocą trzech soczewek. Spoglądając na obraz przez czerwone szkiełko odkrywamy zwierzęta aktywne w ciągu dnia. Zielone ujawnia niezwykłą florę i bogactwo roślin. Granatowa soczewka służy do zobaczenia zwierząt aktywnych nocą.

Czytanie tej książki od początku do ostatniej strony jest przygodą i jednocześnie zabawą. Nie ma tutaj miejsca na nudę, setki obrazów ożywiających iluzję powodują, że dziecko może na nowo i na nowo zagłębiać się w świat przyrody.

Zadań, które powstały przy lekturze, było mnóstwo. Panna H. najbardziej polubiła zabawę w poszukiwanie. Znajdź zwierzę, które ukrywa się nocą w głębinach morskich, znajdź roślinę, która pnie się od dołu, po samą górę, odszukaj zwierzę, które wspina się po drzewach.

Utrudnieniem są oczywiście soczewki. By znaleźć właściwe zwierzę, trzeba patrzeć przez odpowiednie szkiełko. Odnalezienie danego zwierzęcia często prowokuje pytania na jego temat. Dlatego Gabinet zoologii daje możliwość rozmowy z dzieckiem. Mamy tutaj gwarantowaną świetną zabawę i lekcję z zoologii.

Gabinet zoologii

Gabinet zoologii to doskonała propozycja dla dzieci, które mają jeszcze problem z czytaniem, a kochają zwierzęta.

Album został przygotowany tak, by w sposób interaktywny włączyć dziecko do odkrywania i poszukiwania gatunków zwierząt. Rozbudza to zainteresowanie literaturą pokazując, że książki mogą być tak samo atrakcyjne, jak gry komputerowe, czy inne rozrywki.

Skusicie się?

4 Comments

 1. Zosia Kownacka 25 listopada 2019 o 20:42

  O Mamo jakie piękne zdjęcia! U Ciebie można znaleźć same cudowne propozycje!

 2. Zaczynana Mila 25 listopada 2019 o 20:43

  Widziałam tę książkę w zapowiedziach i właśnie przekonałam się, że musimy ją mieć :) Zrobię synkowi prezent pod choinkę :)

 3. Miśka Z. 25 listopada 2019 o 20:44

  Beatko, cudowna recenzja, widziałam już zdjęcie u ciebie na Instagramie, książka wydaje się niezwykle ciekawa. Ważne są takie książki, które potrafią zaciekawić dzieci i są interaktywne

 4. Robert D. 25 listopada 2019 o 20:45

  My też lubimy zabawy w poszukiwania różnych zwierząt, to jest najlepsza zabawa

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *