Małgorzata Stefanik “Gildia Zabójców” wyd. Papierowy Księżyc

Tytuł: Gildia Zabójców
Autorka: Małgorzata Stefanik
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Liczba stron: 426
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2021
Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Papierowy Księżyc.

Szukała schronienia w zakamarkach wspomnień, lecz znajdowała w nich tylko to, od czego pragnęła uciec.

Gildia Zabójców

Alyssa to nieustraszona i doskonale wyszkolona wojowniczka Europejskiej Gildii Zabójców, do której trafiła będąc jeszcze dzieckiem. Swoim temperamentem i nieustępliwością doprowadza do sytuacji, w której, by odzyskać zaufanie, będzie musiała podjąć się ryzykownej misji. Po odbyciu nieludzkiej kary za złamanie jednego z praw Gildii przyjmuje maskę zwyczajnej dziewczyny i podejmuje się zlecenia, które doprowadzi ją do poszukiwań swojego zaginionego brata i próbie wymierzenia sprawiedliwości swoim wrogom.

Gilda Zabójców

Alyssa jest bohaterką, którą polubiłam od pierwszej sceny, w której się pojawia. O kobiecie dowiadujemy się w momencie, gdy zabójca Markus dyskutuje z Dawidem przed Królem, co zrobić z niesforną zabójczynią, która, choć wykonuje polecenia, robi to zawsze na swój sposób, nie do końca zgodny z zasadami Gildii.

Nie potrafiła sobie przypomnieć, dlaczego nie powinna z radością oczekiwać momentu, gdy śmierć po nią przyjdzie. Dlaczego nie może przywitać jej z otwartymi ramionami i pozwolić się zabrać w lepsze miejsce?

Gilda Zabójców

Małgorzata Stefanik doskonale tworzy wielowarstwowych bohaterów z krwi i kości, którzy wzbogacają całą fabułę w niezwykle spójny sposób. To postać głównej bohaterki popycha dynamicznie fabułę do przodu, nie można jednak nie wspomnieć o pozostałych bohaterach – Oliwierze, Dariusu, Kirze, Kitsune. Postacie te są wyraziste, posiadają pewną złożoność i powiązane są w swoich zadaniach tak, że z sukcesem budują całą historię.

Gildia Zabójców to świetna powieść fantasy z zawiłą, jednak plastycznie opisaną fabułą z mnóstwem akcji i retrospekcji, więc należy pamiętać, że narracja wymaga miejscami większego skupienia. Autorka stworzyła miłą mieszankę innowacji fabularnych, autentycznych postaci i doskonale dopracowanego, zróżnicowanego świata z elementami k-popu, który podnosi poprzeczkę dla tworzenia ciekawych historii z gatunku fantasy. Małgorzata Stefanik pozostawi nas z kilkoma niewiadomymi, co jednocześnie wywołuje zniecierpliwienie z powodu faktu, że na kolejną część będziemy musieli jeszcze poczekać :)

Gildia Zabójców to pierwszy tom trylogii Małgorzaty Stefanik, który powinien trafić na półkę każdego miłośnika młodzieżowego fantasy.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *