Karen Schaler “I żyli długo i… świątecznie” wyd. Między słowami

Tytuł: I żyli długo i… świątecznie
Autorka: Karen Schaler
Przekład: Agnieszka Myśliwy
Wydawnictwo: Między słowami / Znak Literanova
Liczba stron: 460
Okładka: Miękka
Rok wydania: 2021
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Między słowami.

Idą święta. To taka pora roku, kiedy wszyscy się zakochują, a ty masz pod nosem trzy miłości swojego życia (…). Nie chcesz się do końca życia zastanawiać, co by było gdyby.

I żyli długo i… świątecznie

Karen Schaler, pisarka i autorka scenariuszy do bożonarodzeniowych filmów, każdego roku dostarcza czytelnikom i odbiorcom świątecznych ekranizacji ciepłych i rodzinnych emocji. Tym razem wręcza czytelnikom na całym świecie wszystko to, czego serce potrzebuje (nie tylko) na święta.

I żyli długo i... świątecznie

Riley Reynolds to utalentowana powieściopisarka, która podczas telewizyjnego wywiadu na żywo w ogólnokrajowej telewizji zostaje zapytana o to, jak może pisać powieści romantyczne, skoro sama nie znalazła jeszcze „tego jedynego”. Czy można stworzyć udaną historię, nie doświadczając swojego szczęśliwego zakończenia? Odpowiedź autorki porusza odbiorców:

Tak się składa, że miałam w życiu wielkie szczęście dowiedzieć się, czym jest prawdziwa miłość, co to znaczy kochać i być kochaną. Jak zapewne wiesz, nie wszystkie szczęśliwe zakończenia są jednak takie same. Nie trzeba brać ślubu, aby wiedzieć, czym jest miłość. Piszę o miłości, ponieważ uważam, że jest to najpotężniejsza z ludzkich emocji, która łączy nas wszystkich.

I żyli długo i… świątecznie

Riley wspomina o dawnych, szczęśliwych związkach. Nie wie jednak, że wypowiedź tę ogląda trzech byłych chłopaków i każdy z nich myśli, że to właśnie on był „tym jedynym”. Na zorganizowanym przez wydawnictwo bożonarodzeniowym obozie z autorką pojawia się każdy z nich z zamiarem, by na nowo zdobyć jej serce. Decydują się oni zrobić wszystko, by zaplanować romantyczne, świąteczne randki, które rozbudzi w bohaterce wiarę w prawdziwą miłość.

I żyli długo i …świątecznie to opowieść, która podnosi na duchu i rozgrzewa serce. To idealne guilty pleasure dla wszystkich fanów “netflixowych” historii z choinką i gorącą czekoladą w tle. Riley to niezwykle urocza bohaterka, która ujmuje swoją prawdziwością i czułością. I żyli długo i …świątecznie to ciepła historia, w której z ciekawością śledzimy perypetie głównych bohaterów i rozwój ich relacji.

Książkę kończą dołączone na koniec bożonarodzeniowe przepisy (jestem fanką słodkich ślimaczków z cynamonem i borówkami oraz piernikowych całusków a la Christmas Lake). Karen Schaler stworzyła opowieść, która obudzi magię świąt nawet w najbardziej upartym przeciwniku gwiazdkowych tradycji. Autorka potrafi tworzyć historie z odpowiednią mieszanką wiarygodnych postaci, pięknych scenerii i świątecznej magii. Jeżeli chcemy przeżyć święta otoczeni tą niezwykłą magią z białego puchu, zapachu pierników i miłością pod jemiołą, to musimy wziąć sprawy w swoje ręce, sięgając po właśnie takie powieści!

I żyli długo i... świątecznie

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *