Sue Watson “Idealna randka” wyd. Filia

Tytuł: Idealna randka
Autorka: Sue Watson
Przekład: Malwina Stopyra
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 430
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2021
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Filia.

Pierwsze randki potrafią być stresujące. Szczególnie jeżeli spotykamy się z nieznajomym, którego poznaliśmy przez aplikację randkową.

Trzydziestosześcioletnia Hannah nie musi się jednak niczego obawiać. Nowo poznany Alex okazuje się być kulturalnym, szarmanckim mężczyzną, który od pierwszej chwili zyskuje sympatię i zaufanie kobiety. Już po pierwszym spotkaniu Hannah czuje, że relacja między nimi jest początkiem długo wyczekiwanego happy endu w jej życiu.

Idealna randka

Główna bohaterka, po trudnych doświadczeniach w dzieciństwie, dorastając w rodzinie zastępczej, pragnie jedynie stabilności i bezpieczeństwa. Spotkanie Alexa wprowadza do jej życia radość z nowej relacji. Na horyzoncie pojawia się jednak były partner, który nie potrafi się pogodzić, że Hannah rozpoczęła życie na nowo. Dodatkowo tajemnicze przesyłki, niepokojące liściki nie pozwolą bohaterce na cieszenie się z nowego rozdziału w swoim życiu.

Idealna randka to pełna niepokoju opowieść o kobiecie, która tęskniąc za miłością, gotowa jest za wszelką cenę zaufać drugiej osobie, ignorując przy tym szereg znaków ostrzegawczych. Im bardziej zagłębiamy się w tę historię, tym bardziej odczuwamy gęstniejącą atmosferę. Idealna randka jest wiec książką, którą nie odłożymy na półkę, dopóki nie przeczytamy ostatniego zdania.

Sue Watson stworzyła bohaterkę, z którą wiele z nas mogłoby się utożsamić, nawet jeśli reprezentuje ona wiele negatywnych cech. Niech pierwsza jednak rzuci kamień kobieta, która nigdy nie zaufała niewłaściwej osobie. Cała powieść pełna jest napięcia. Zastanawiamy się, czy jako czytelnicy odpowiednio interpretujemy wskazówki pozostawione przez autorkę.

Idealna randka

Zdecydowanie polecam przeczytać tę książkę dla jej zakończenia. Sue Watson tworzy opowieść, w której obsesja łączy się szaleństwem, tworząc wybuchową mieszankę. Autorka uważnie jednak dawkuje emocje, pozwala czytelnikowi przewidzieć niektóre elementy akcji, inne wręcz zostawia ukryte do samego końca.


2 Comments

  1. zaczytanalala 9 maja 2021 o 17:24

    Książka zapowiada się ciekawie :) Ja z nowości mam za sobą “Wszyscy pragnęliśmy miłości”, którą także polecam. Świetna książka.

    1. opowiemci 10 maja 2021 o 12:32

      Czytałam! :) Cudowna! Teraz szukam jakiś nowy thriller, który mnie wciągnie :)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *