Emily Giffin “Kłamstwa od serca” wyd. Otwarte

Tytuł: Kłamstwa od serca
Autorka: Emily Giffin
Wydawnictwo: Otwarte
Przekład: Grażyna Woźniak
Liczba stron: 391
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2021
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Otwarte.

W końcu, po wielu rozmowach z samą sobą, czy to pod prysznicem, podczas podróży metrem, czy przed zaśnięciem – czasami u boku Matthew – postanawiam być szczęśliwa i wdzięczna losowi za to, co mi dał.

Kłamstwa od serca

Rok 2001, Nowy York. Dwudziestoośmioletnia Cecily, po rozstaniu ze swoim chłopakiem, Matthew, poznaje w barze Granta. Tajemniczy, jednocześnie zabawny mężczyzna szybko zdobywa serce kobiety. Bohaterowie wdają się w gorący romans, z którego rodzi się między nimi silne uczucie.

Zamach terrorystyczny 11 września 2001 roku sprawi, że życie bohaterki diametralnie się zmieni. Dodatkowo Cecily odkryje druzgocącą prawdę, że nie była jedyną kobietą w życiu mężczyzny…

Emily Giffin w niezwykle przyjemny dla czytelnika sposób opowiada historię, w których bohaterowie i ich relacje ujmują prawdziwością i czułością. Życie Cecily zmienia się pod wpływem tragicznych wydarzeń z 11 września, dodatkowo odkrywa łamiącą serce prawdę o Grancie. Współczujemy jej i śledzimy tę historię z nadzieją na szczęśliwe zakończenie.

Kłamstwa od serca to nie tylko historia miłosna między Cecily i Grantem, to opowieść o poświęceniu względem osób, których kocha się bezwarunkowo. Cecily staje przed decyzjami, które mogą przynieść poważne konsekwencje w przyszłości. Czytając powieść odczuwałam niepewność głównej bohaterki, choć nie zawsze podobały mi się podejmowane przez nią decyzje.

Musisz jednak pamiętać, że obsesja to nie miłość. Tylko ją udaje.

Kłamstwa od serca

Lektura książki skłoniła mnie do refleksji, czy warto podążać za głosem serca, bez względu na to, jak bardzo może to zranić nas i innych ludzi. Kłamstwa od serca to słodko-gorzka historia z tragicznymi wydarzeniami w tle, które dramatycznie zmieniły życie wielu ludzi. Podążamy za Cecily w jej poszukiwaniu miłości i szczęścia, jednocześnie obserwujemy pozostałych bohaterów, którzy muszą stawić czoła trudnym wydarzeniom. Ostatecznie, dzięki doświadczeniom widzimy rozwój bohaterki, u której, mimo zmagań pojawia się odwaga i siła.

Kłamstwa od serca

Kłamstwa od serca to moje pierwsze spotkanie z Emily Giffin, jestem jednak zachęcona, by sięgnąć po poprzednie tytuły autorki. Wakacje to idealny moment, by sięgać po ciekawe i poruszające historie.


Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.