Kolorowy zawrót głowy

Tytuł: 8 + 2 i Sztormowy Wiatr
Autor: Anne-Cath Vestly
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 240
Okładka: Twarda
Rok wydania: 2020
Za egzemplarze dziękuję wydawnictwu Dwie Siostry
Tytuł: Wszyscy się liczą
Autor: Kristin Roskifte
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 64
Okładka: Twarda
Rok wydania: 2020
Za egzemplarze dziękuję wydawnictwu Dwie Siostry

8 + 2 i Sztormowy Wiatr

Czy istnieje na świecie ktoś, kto nie polubił się ze skandynawskimi autorami książek dla dzieci i młodzieży? Kto nie posiada na półce choć jednego egzemplarza Muminków czy Dzieci z Bullerbyn :) Astrid Lindgren, Tove Jansson, Pija Lindenbaum, to znane nam wszystkim nazwiska, a dzisiaj do tej listy dołączę kolejne – Anne-Cath Vestly.

Seria książeczek 8+2 opowiada o przygodach niezwykle kreatywnej i pomysłowej rodziny składającej się z ósemki rodzeństwa i ich rodziców. Maren, Martin, Marta, Mads, Mona, Milly, Mina i Morten w niczym nie ustępują szóstce z Bullerbyn. Tym bardziej polecam tę serię, gdyż przygody nie kończą się tutaj tak szybko! W Polsce ukazały się już  8 + 2 i ciężarówka8 + 2 i domek w lesie8 + 2 i pierwsze święta8 + 2 i Anton z Ameryki oraz 8 + 2 i wycieczko rowerowa do Danii

Wszyscy się liczą

W książce 8+2 i Sztormowy Wiatr zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Rodzeństwo zdecyduje się obdarować swoich najbliższych nietypowym prezentem. Rozpocznie to szereg niespodziewanych wydarzeń, które zamienią się w kolejne zaskakujące przygody.

Spotkanie z tą rodziną okazało się niezwykle ciepłe, zabawne, miejscami nawet wzruszające. Ta wielodzietna rodzina uczy nas, jak w nawet małych i przyziemnych rzeczach można znaleźć odrobinę magii i radości.

Wszyscy się liczą

Na ziemi żyje ponad 7,5 miliarda ludzi. Ale czy wiesz, kto wsiada z tobą do windy? Albo stoi obok Ciebie w kolejce do kasy? Ciężko sobie wyobrazić, że osoba stojąca obok może właśnie przeżywać podobne emocje, przechodzić przez podobne wyzwania, może was łączyć więcej, niż myślisz.

Kristin Roskifte podjęła się niezwykłego zadania. Stworzyła książkę dla dzieci do czytania wraz z rodzicem, która podejmuje się dwóch istotnych zadań. W pierwszej kolejności uczymy się liczyć strony i ludzi w stylu szukaj i znajdź. Elementarzowy wygląd stron nie rozprasza, pozwala na łatwe liczenie, a zarazem wspomaga wyobraźnię i pojmowanie liczby ludności w skali makro.

Wszyscy się liczą

Każdy jest inny, ale wszyscy się liczą!

Kolejnym celem autorki jest zaszczepienie w dziecku wartości, iż każdy człowiek się liczy i jest ważny, bez względu na to, jak inny od nas się wydaje. Autorka stworzyła niezwykły portret różnych grup społecznych, ludzi o rozmaitych zainteresowaniach, upodobaniach, celach w życiu, którzy przeplatają się ze sobą w różnych okolicznościach.

Siedemdziesiąt pięć osób biegnących w maratonie. Jedna z nich wygrała w lotto i biegnie tylko dlatego, że bardzo się cieszy. Jedna lubi chodzić na śluby i pogrzeby obcych ludzi. Dwie są siostrami, ale o tym nie wiedzą.

Wszyscy się liczą

Obie nowości ogromnie wam polecam!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *