Karolina Wilczyńska “Koronkowa suknia” wyd. Filia

Tytuł: Koronkowa suknia
Autorka: Karolina Wilczyńska
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 325
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2021
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Filia.

Jedna chwila zapomnienia i Izabela Domaradzka już wie, że z konsekwencją spontanicznej decyzji będzie musiała mierzyć się przez następne kilkanaście lat. Bartek właśnie został rzucony przez dziewczynę swoich marzeń i to w dodatku przez telefon. Wanda Domaradzka zrobi wszystko, by jej córka “złapała” najlepszą partię w mieście na męża. Tosia Stecka założyła agencję organizującą śluby i wesela. Z marzenia i planami odnośnie przyszłości wchodzi w dorosłość gotowa stawić czoło wszystkiemu, co przyniesie jej przyszłość.

Losy wszystkich bohaterów skrzyżują się w powieści Koronkowa suknia Karoliny Wilczyńskiej. To właśnie ich historie, miejscami zabawne, a miejscami poruszające będą towarzyszyć nam podczas lektury.

Koronkowa suknia

Koronkowa suknia to powieść z charakterystyczną fabułą w tle. Otrzymujemy wątek nieszczęśliwej miłości, niełatwych do podjęcia decyzji, od których zależeć będzie szczęście (bądź nie) bohaterów. Próby rozpoczęcia życia na nowo i troski rodziców o swoje dzieci. Bez względu jednak na to, jak często spotykamy te motywy w literaturze, książka utrzymała moje zainteresowanie do ostatniej strony.

Historię czytało się przyjemnie i nieśpiesznie. Kibicowałam Tosi w próbach rozkręcenia nowego biznesu i poradzenia sobie po przykrym rozstaniu. Trzymałam kciuki za Izabelę, by bardziej niż podążaniem za wskazówkami innych, wsłuchiwała się w swoje potrzeby.

Bohaterowie powieści Koronkowa suknia budzili moją sympatię, trzymam jednak kciuki za autorkę, by w przyszłych książkach odważyła się na odważniejsze kroki w budowaniu bohaterów i motywów ich działania. Myślę, że Karolina Wilczyńska trzyma jeszcze w dłoni bezpieczny hamulec bezpieczeństwa. Widać jednak spory potencjał i jestem pewna, że autorka rozwinie skrzydła. Bardzo kibicuję i wyczekuję kolejnych książek.

Koronkowa suknia

Koronkowa suknia to powieść, która przypadnie do gustu fanom powieści obyczajowych, szukających lektury na przyjemne, wiosenne wieczory. Dodatkowo to nie jedyna powieść z serii Na nową drogę życia, którą przygotowała dla nas autorka. Warto przeczytać wcześniejszą część Pierwsze wesele, jednak jeśli podobnie jak ja, nie mieliście jeszcze do tego okazji, nie będzie to stanowiło żadnej przeszkody, by cieszyć się najnowszą premierą.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *