Zofia Ossowska “Miłość w Pensjonacie Samotnych Serc” wyd. Filia

Tytuł: Miłość w Pensjonacie Samotnych Serc
Autorka: Zofia Ossowska
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 368
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2021
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Filia.

Filip, wdowiec i ojciec jedenastoletniej Amelii decyduje się na wyjazd na Mazury, by spędzić czas w Pensjonacie Samotnych Serc. Nie robi tego jednak, by odnaleźć nową miłość po stracie żony. Spędzając z córką czas w bajkowym otoczeniu, w głównej mierze chce podjąć próbę poradzenia sobie z problemem alkoholowym.

Na miejscu czekać go będzie spora niespodzianka. Nie będę Wam jednak odbierać przyjemności z czytania tej historii. Usiądźcie wygodnie, zróbcie sobie kubek herbaty i wejdźcie do świata pełnego ciepłych rozmów, które odkryjecie w powieści Miłość w Pensjonacie Samotnych Serc.

Miłość w Pensjonacie Samotnych Serc

Wyobraźcie sobie miejsce, w którym wszystkie troski i zmartwienia przestają mieć znaczenie. Możecie liczyć na wsparcie, pomoc, rozmowę, wszystko to, co pozwoli Wam rozpocząć życie na nowo. Brzmi idyllicznie? Tak jest! Cała powieść jest niezwykle ciepła, pełna pozytywnych zwrotów akcji, choć miejscami nie zabraknie kilku przeszkód na drodze bohaterów.

Zarówno Filip, jak i Matylda będą musieli zmierzyć się z bolesną przeszłością. Oboje również stawią czoła wrogowi, który brutalnie potrafi niszczyć nawet najmocniejsze relacje – alkoholowi. Teraźniejszość miesza się z przeszłością, życie pisze nieprzewidziane scenariusze, a mieszanka, która z tego wyniknie, może być wybuchowa.

Miłość w Pensjonacie Samotnych Serc to powieść obyczajowa, wielopokoleniowa, w której każdy czytelnik, bez względu na wiek odnajdzie coś dla siebie. Historia Filipa przeplata się z perypetiami Pani Józi, przy której zwykły dzień nabiera szalonego rozpędu. Miłość w Pensjonacie Samotnych Serc można śmiało postawić przy takich powieściach jak Dom nad rozlewiskiem, Cukiernia Pod Amorem czy książki autorstwa Danuty Pytlak i Gabrieli Gargaś.

Zofia Ossowska stworzyła bardzo interesującą bohaterkę – Matyldę, która jest silna, zdeterminowana, ale kiedy Filip staje na jej ścieżce, jej lęki i niepewności wyjdą na jaw. W tej książce możemy zobaczyć zderzenie dwóch zupełnie różnych historii. Bez wątpienia ta powieść obyczajowa opowiada nam, z bardzo różnych perspektyw, o uczuciu, które nie pozostawia nikogo obojętnym – o miłości.

Sięgnijcie po powieść Zofii Ossowskiej, kiedy potrzebujecie odpocząć po ciężkim dniu lub zrelaksować się podczas urlopu. Polubicie bohaterów i sami poczujecie się, jakbyście to wy odwiedzali Pensjonat Samotnych Serc.


Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.