Nowości książkowe od wydawnictwa MOVA

Początek roku szykuje się niezwykle ciekawie pod względem nowości i premier wydawniczych. Koniec miesiąca zdecydowałam się spędzić z wydawnictwem Mova, które posiada w swojej ofercie literaturę piękną, książki z gatunku non-fiction, w tym reportaże polskich twórców.

Pod koniec ubiegłego roku w moje ręce trafiły również powieści polskich debiutantów wydawnictwa Mova, które wzbudzają uznanie pod względem staranności ich doboru.

Jesteście ciekawi nowości? Oto one:

Augustina Baztericca, Wyborny trup

Wydawnictwo Mova

Moje życie nabierze prawdziwego sensu, kiedy moje ciało posłuży za pokarm dla innej istoty ludzkiej, takiej, która tego naprawdę potrzebuje.

Wyborny trup

Zdobywca nagrody Clarín Novela 2017. Wyborny trup to powieść wstrząsająca, w której najważniejsze pytania stawiane są niewymownie między wierszami.

Powieść dystopijna, złowroga, w której główną osią staje się niezaspokojony i niepohamowany instynkt przetrwania. Fikcja z jednej strony odpychająca, z drugiej jednak nieprzyzwoicie dla czytelnika interesująca.

Marta Bijan “Melodia mgieł dziennych”

Melodia mgieł dziennych

Melodia to młoda, utalentowana artystka, która swoją karierę i życie złożyła w ręce Em, swojej menadżerki. Tak mocno, jak są razem, tak oddalają się od siebie każdym dźwiękiem i myślą. Jedna jednak nie może funkcjonować bez drugiej, a muzyka, zamiast łączyć, niebezpiecznie je podzieli.

Melodia mgieł dziennych to opowieść o emocjach. Tych w większości bolesnych, często niedopowiedzianych, mocno odczuwanych, których wyrażenie często jest wręcz niemożliwe.

Moja szuflada pęka w szwach od historii; słów, skrawków, momentów.

Melodia mgieł dziennych

Bianca Okońska, Poza mną

Każde z zapisanych słów stanowiło kolejny pręt mojego więzienia, które stworzyłam sama. Dobrowolnie. Świadomie wyrzucając klucz pasujący do tego zamka.

Poza mną

Poza mną to przejmująca opowieść, w której podążamy za myślami narratorki, kobiety, terapeutki, u której jedno spotkanie z młodym mężczyzną przywołuje wspomnienia dawnej relacji.

Historia angażująca emocjonalnie, zmuszająca do refleksji, powodująca, że zadajemy sobie pytania o naturę relacji międzyludzkich, szczególnie tych toksycznych. Zostająca z nami na dłużej.

Irena Małysa, W cieniu Babiej Góry

Babia Góra chowa niejedną tajemnicę. Teraźniejszość miesza się z przeszłością, śmierć młodej kobiety wywołuje skandal, który trzeba jak najszybciej uciszyć. Czytelnik nie będzie się nudzić, a rozwiązanie może wydawać się zupełnie inne, niż przypuszczamy.

Popatrzył w górę na rozkołysane korony drzew i zastanowił się, czy śledczym uda się rozwikłać zagadkę, (…). A może tę tajemnicę rozwiążą tylko tutejsze lasy?

W cieniu Babiej Góry

Inne nowości, które pojawiły się w ostatnim czasie:

Po niezwykle udanym debiucie Marty Bijan i Bianci Okońskiej jestem przekonana, że to dopiero początek zaskakujących tytułów, które będą nam prezentowane przez wydawnictwo w tym roku.

Wydawnictwo Mova

2 Comments

  1. Jowita 12 marca 2021 o 09:47

    Z nowości zdecydowanie polecam “Sektę” Stelara. Według mnie intrygująca i niezwykle wciągająca :)

    1. opowiemci 13 marca 2021 o 18:42

      Dziękuję za polecenie! Chętnie sięgnę :)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *