Nowości książkowe Domu Wydawniczego Rebis – marzec 2023

Marzec pełen był wspaniałych lektur! Odkrywałam tajemnicze szkoły magii, tajemnice ognistego medalionu, na kartach powieści przemierzałam ulice Paryża. Zapraszam was dzisiaj, by poznać nowości od Domu Wydawniczego Rebis!

„Ognisty medalion” Carla Montero

W „Szmaragdowej tablicy” spotykamy się z Aną, historyczką sztuki, która na prośbę swojego bogatego partnera wyrusza na poszukiwanie „Astrologa”, obrazu z XV wieku. By rozwikłać tajemnicę artefaktu korzystać będzie z pomocy eksperta śledczego specjalizującego się w dziełach sztuki zaginionych w czasach nazistowskich. Na dwóch osiach czasowych podążamy za Aną, ale również poznajemy Paryż za czasów drugiej wojny światowej.

„Ognisty medalion” to kontynuacja „Szmaragdowej tablicy”. Fabuła poprowadzona jest w taki sposób, by czytelnik, który nie przeczyta pierwszej części, nie miał poczucia chaosu i straty. Można więc sięgnąć po kontynuację bez wyrzutów sumienia. Tym razem Ana musi ruszyć tropem tajemniczej relikwii, ognistego medalionu, ukrytego przez ponad pięć wieków z powodu tajemnicy, którą w sobie nosi…

Bardzo lubię historie, które czerpią z wielu gatunków oferując czytelnikowi elementy thrillera, powieści przygodowej, fikcji historycznej a nawet romansu. „Ognisty medalion” przypadnie do gustu wszystkim fanom artefaktów chronionych przez loże masońskie 😊 Jest dreszczyk i zabawa jednoczenie!

„Złote enklawy. Scholomance. Lekcja trzecia” Naomi Novik

Naomi Novik „Złote enklawy. Scholomance. Lekcja trzecia” to kontynuacja bestsellerowej serii „Scholomance”, w której ukazała się już „Mroczna wiedza. Lekcja pierwsza” oraz „Ostatni absolwent. Lekcja druga”. Nie dajcie się zwieść tą serią! Na pierwszy rzut oka fabuła wydaje się bardzo „harrypotterowa”, mamy tutaj uczniów szkoły magii i choć wydaje się, że czeka nas skoczna i miła lektura, to magia w tym świecie jest szalenie niebezpieczna, a uczniowie, którzy popełniają błędy zostają pożerani przez magiczne stworzenia!

Nie jest więc łatwo przetrwać w szkole, która aktywnie próbuje cię zabić w każdej sekundzie i to każdego dnia. W ten sposób otrzymujemy mroczny, choć miejscami również ciekawy i zabawny świat czarodziejów, w którym podążamy za El, młodą uczennicą, której grozi zostanie złą czarownicą.

Bardzo podoba mi się ta historia głównie z uwagi na fakt, że bardziej od picia kremowego piwa z innymi uczniami, liczą się tutaj odpowiednio dobrane sojusze. Zamiast przyjaznych nauczycieli istnieje wyłącznie zasada ‘albo nauczysz się chronić siebie, albo umrzesz’. Fabuła jest więc o wiele bardziej zaskakująca i nieprzewidywalna niż się spodziewałam i choć wciąż jest to lektura miejscami mroczna i brutalna, wygrywa jednak przygodą i ciekawym podejściem do systemu magicznego.

“Był sobie psiak” Lizzie Shane

Prawnik Connor Wyeth jest świetnie zorganizowany. Ale kiedy adoptuje krnąbrnego Maxa, okazuje się, że ma do czynienia z niszczycielskim żywiołem. Pies słucha tylko Deenie Mitchell, spontanicznej i optymistycznie nastawionej do świata dziewczyny, wolontariuszki ze schroniska „Kosmaci Przyjaciele”.

Deenie uważa, że atrakcyjny prawnik mógłby zaimponować jej idealnej rodzinie na zbliżającym się ślubie siostry. Kiedy dowiaduje się, że Connor z kolei potrzebuje osoby towarzyszącej na imprezach firmowych, zawiązują z pozoru niemożliwy sojusz. A gdy tak udają idealną parę, wszystko nagle zaczyna nabierać realnych kształtów… Przeciwieństwa się przyciągają, lecz czy mężczyzna, który wszystko planuje z ołówkiem w ręku, i kobieta kierująca się w życiu własnymi zasadami, rzeczywiście znajdą płaszczyznę porozumienia?

“Jesteś tutaj *teraz” Adam J. Kurtz

Poradnik dla wszystkich, którzy chcą podążać drogą osobistego rozwoju. Książka obfituje w pełne życzliwości rady, subtelnie sformułowane prawdy i odniesienia do przeżyć i przemyśleń autora, którego droga nie zawsze była prosta i łatwa.

W niebanalny i przekonujący sposób Kurtz przypomina, że nawet niewielkie zmiany pomagają nam rozwijać się wraz z kolejnymi odsłonami życia, niezależnie od tego, czy ruszyliśmy już w pogoń za marzeniami czy też nadal zbieramy siły, by wstać z łóżka. Przesłanie tej książki jest proste, ale bardzo krzepiące: Jesteś tu, teraz, ale nie jesteś sam.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *