Podsumowanie września

Zapraszam do wrześniowego podsumowania miesiąca!

Dzika, Emily Hughes

Dzika

Odświeżająco inna. Treść i obrazy uderzające. Z pewnością zdenerwuje wielu specjalistów. I dobrze.

Dzika to opowieść dla najmłodszych, ale mnie – dorosłego rzuciła na kolana swoją bezkompromisowością. Uważam, że to jedna z najlepszych książek dla dzieci tego roku, nie tylko z uwagi na zjawiskowe ilustracje, ale przede wszystkim na jej przesłanie.

Gorsza siostra, Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska

Gorsza siostra

Gorsza siostra to opowieść o poświeceniu matki dla dziecka, męża dla żony. To historia zatrważających tajemnic rodzinnych, zabieranych, bez ujrzenia światła dziennego, do grobu. To również historia o gorzkiej nienawiści, gdzie brak przebaczenia musi być odkupiony miłością i darowaniem win.

Blizny, Grzegorz Jankowicz

Dracul, Dacre Stoker, J.D. Barker

Dracul

W miasteczku Clontarf w Irlandii mieszkają Bram, Matylda i Thomas. Ich rodzina nie różniłaby się od innych, gdyby nie towarzysząca im tajemnicza niania Ellen Crone. Pewnego dnia dzieciaki, zakradając się pod jej nieobecność do jej pokoju, odkrywają pod łóżkiem skrzynię wypełnionej ziemią…

W podzielonej na trzy części historii poznajemy dzieciństwo zaradnej trójki, dokonujemy z nimi makabrycznego odkrycia o istnieniu nieżyjących, krwiopijnych bestiach. Czytamy wspomnienia Brama i stawiamy czoła złu we własnej osobie.

Jesienne polecenia

Dunkel, Jakub Bielawski


1 Comment

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *