Zoe Sugg “Stowarzyszenie Srok” wyd. Insignis

Tytuł: Stowarzyszenie Srok
Autor: Zoe Sugg
Przekład: Anna Kłosewicz
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 411
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2021
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Insignis

Illumen Hall to szkoła z internatem z wieloletnimi tradycjami i honorami. Uznanie instytucji zostanie jednak poddane w wątpliwość po tragicznej śmierci jednej z uczennic. Lola ginie po upadku z klifu do morza. Świadkowie wydarzenia nie są jednak pewni, czy upadła, czy została z niego zepchnięta

(…) Im przemożniej uciekam przed tą zagadką, tym bardziej mnie ona prześladuje.

Stowarzyszenie Srok
Stowarzyszenie Srok

Do książek napisanych przez twórców internetowych podchodzę z reguły z pewną dozą nieufności. Kilkukrotnie przekonałam się, że dobrze zorganizowane akcje promocyjne mogą skutecznie przykryć brak warsztatu pisarskiego czy błędy fabularne. W tym wypadku nie ma powodów do obaw! Zoe Sugg i Amy McCulloch spotkały się, by stworzyć wciągającą historię dla młodzieży osadzoną w Wielkiej Brytanii, która porwie czytelnika w każdym wieku.

Narracja prowadzona jest przez uciekającą przed swoją przeszłością Audrey Wagner oraz Ivy Moore-Zhang, która ubiega się o stypendium w Illumen Hall. Oboje stają się bliskimi przyjaciółkami, które decydują się zbadać sprawę śmierci Loli.

Autorki wykonały świetną robotę, przez całą powieść utrzymując atmosferę opartą na tajemnicach i sekretnym stowarzyszeniu, które zaciekawia swoją grozą i niedostępnością. Elitarna szkoła z internatem, tajemnicza śmierć studentki, nastoletnie doświadczenia związane z relacjami, niskim poczuciem własnej wartości, stawianie czołom presji rówieśniczej. Wszystko to sprawia, że Stowarzyszenie Srok zaciekawia i intryguje. Autorki świetnie utrzymały dramaturgię wydarzeń, które zachęcają nas do oczekiwania na kontynuację tej historii.

Stowarzyszenie Srok

Stowarzyszenie Srok polecam wszystkim miłośnikom Plotkary, Pretty Little Liars, młodzieżowych seriali na Netflixie, które trzymają w napięciu czytelnika do samego końca.


1 Comments

  1. Agnieszka Kaniuk 3 sierpnia 2021 o 16:51

    To już raczej nie mój target wiekowy.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *