“Superpamięć dla dzieci” wyd. Sensus

Tytuł: Superpamięć dla dzieci
Autorzy: Paulina Mechło i Roksana Kosmala
Wydawnictwo: Sensus
Liczba stron: 232
Okładka: Miękka
Rok wydania: 2019
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Sensus

Jestem pod wrażeniem jak wiele ciekawych propozycji czytelniczych mamy w dzisiejszych czasach dla dzieci i młodzieży. Sama jestem osobą, która choć lubiła czytać i rozwiązywać różne łamigłówki w dzieciństwie, nie miała dostępu do szeregu wartościowych materiałów, które dziś z łatwością znajdziemy w każdej księgarni.

Jedną z nich jest Superpamięć dla dzieci autorstwa Pauliny Mechło i Roksany Kosmali. Obie autorki są psychologami i aktywnie uczestniczą w tworzeniu książek wspomagających prawidłowy rozwój dzieci. Roksana Kosmala dodatkowo prowadzi przedszkole oraz poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Zajmuje się terapią dzieci z zespołem aspergera i autyzmem. Ponieważ jestem mamą wyjątkowej artystki, ta informacja była dla mnie kluczowa i spowodowała, że nie mogłam wobec tych ćwiczeń przejść obojętnie :)

Superpamięć dla dzieci

Superpamięć dla dzieci zawiera 98 ćwiczeń przeznaczonych dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas, które w ciekawy i kreatywny sposób pomogą naszym dzieciom wzmocnić pamięć i rozwinąć spostrzegawczość. Każde zadanie jest zrozumiale rozpisane, dzieci są dodatkowo motywowane do pracy przez sympatycznego Móżdżka.

Pannie H. spodobała się kolorowa szata graficzna, która urozmaica każde ćwiczenie. Szczególnie przypadły jej do gustu zadania związane z zapamiętywaniem i odtwarzaniem różnych sekwencji. Mimo że książka liczy niewiele ponad 120 stron, ćwiczeń wystarczy na wiele dni zabawy, która dodatkowo poprawi koncentracje i wspomoże pracę mózgu.

Razem z panną H. polecamy Superpamięć dla dzieci i jesteśmy ciekawe, jakie książki wspomagające rozwój wy polecacie! Dajcie znać!

5 Comments

 1. Gosia N. 28 października 2019 o 13:03

  Moja córka uwielbia takie ćwiczenia, zawsze lubimy razem rozwiązywać zagadki logiczne, łamigłówki. Jeżeli dzięki zabawie może wzmocnić pamięć, to jestem na tak!

 2. Nulka 28 października 2019 o 13:13

  Jak zwykle dobry wpis! Świetne zdjęcia :)

 3. Milena 28 października 2019 o 13:14

  Dobrze, że zbliżają się święta, będę mogła bezkarnie kupować takie książki siostrzeńcom pod choinkę

 4. motyl23 28 października 2019 o 13:15

  Ooo, ja też żałuję, że jak byłam młodsza, to właśnie nie było za dużo takich ćwiczeń, pamiętam jak mi mama kserowała z książek z biblioteki i bardzo je oszczędzałam, żeby starczyły na jak najdłużej

 5. Tomasz Raczek 28 października 2019 o 13:15

  Tak sobie myślę, że to coś dla mojego synka

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *