Qnjali Q. Rauf “Świat pełen nadziei” wyd. Wilga

Tytuł: Świat pełen nadziei. Poradnik dla dzieci o empatii, dobroci i zmienianiu świata na lepsze
Autorka: Qnjali Q. Rauf
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 288
Okładka: Miękka
Rok wydania: 2023
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Wilga.

Nigdy nie bój się swoich pytań, bo nie wiadomo, do jakich niezwykłych przygód i niesamowitych ludzi mogą cię doprowadzić

Świat pełen nadziei.

W dzisiejszych czasach, gdy niepewność i zawiść zdają się na porządku dziennym, kluczowe jest, aby objaśniać dzieciom świat w sposób empatyczny, wyciągać do nich ręce i pokazywać im nadzieję oraz dobroć. Właśnie taką misję ma książka Świat pełen nadziei autorstwa Qnjali Q. Rauf, znanej pisarki i działaczki na rzecz praw człowieka. Autorka od najmłodszych lat marzyła o byciu superbohaterką. Z czasem zrozumiała, że każdy człowiek ma w sobie niezwykłe moce i nawet najmłodsza osoba może uczynić świat szczęśliwszym miejscem.

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam Świat pełen nadziei poczułam niezwykłe zaciekawienie i podziw. Okładka, nasycona barwami, emanowała ciepłem i radością, co od razu przykuło moją uwagę. Postacie, przedstawione na okładce, wywołały we mnie uczucie nostalgii za beztroskimi latami dzieciństwa, gdy to właśnie te dziecięce relacje były najważniejszą częścią mojego codziennego życia. Niesamowicie podoba mi się szata graficzna, która przyciąga wzrok i pobudza wyobraźnię. Ilustracje są dynamiczne, przez co oddają charakter opisywanych historii oraz postaci. Dzięki temu czytelnik może zanurzyć się w tym fantastycznym świecie i uczestniczyć w przedstawionych przygodach.

Świat pełen nadziei

Odkrywając moc empatii: Świat pełen nadziei to niezwykły przewodnik od wydawnictwa Wilga

Każda, nawet najmniejsza, dobra czynność może być początkiem zmian. Nie sposób przewidzieć, jak dalece sięgną skutki takiego działania, ani jak bardzo może wpłynąć na życie innych osób; czasem wystarczy jedynie serdeczny uśmiech. Nawet najmniejsze gesty życzliwości, empatii i przyjaźni mają moc przyczyniania się do budowania lepszego świata. To, co szczególnie zapadło mi w pamięć i zainspirowało, to umiejętność autorki łączenia świata fikcji z realnym życiem. Książka opowiada o takich wartościach, jak życzliwość, empatia, przyjaźń, odrzucanie negatywności, spojrzenie poza stereotypy czy zrozumienie, kiedy warto poprosić o pomoc. Tworzy ona unikalne połączenie, przedstawiając te idee w kontekście przygód fikcyjnych bohaterów, a jednocześnie wprowadzając postacie historyczne i współczesne, zarówno te słynne, jak i mniej znane, z którymi osobiście się zetknęła i z którymi współpracuje.

Autorka nie tylko podaje wartościowe treści, ale także angażuje czytelników do aktywnego udziału w odkrywaniu tematów poruszanych w książce. Znajdziemy tu różnorodne zadania dla młodych odkrywców, które mają formę warsztatów i aktywności. Te interaktywne elementy pomagają czytelnikom odkryć swój potencjał, zrozumieć swoje niesamowite możliwości do zmieniania świata wokół siebie (zobaczcie tylko zadanie związane ze stworzeniem swojej wewnętrznej gladiatorki!) Ćwiczenia te zachęcają do refleksji nad własnym życiem i wyzwaniami, z którymi młodzi ludzie się spotykają. W efekcie Świat pełen nadziei to książka, która nie tylko dostarcza wiedzy, ale także uczy samodzielnego myślenia, empatii i odpowiedzialności.

Świat pełen nadziei

W Świecie pełnym nadziei Qnjali Q. Rauf udowadnia, że każdy z nas ma w sobie siłę potrzebną do zmiany świata, a kluczem do sukcesu są empatia, życzliwość i współpraca. Przekaz tej książki jest zatem niezwykle wartościowy i aktualny, szczególnie w obliczu współczesnych wyzwań, z jakimi zmagają się dzieci i młodzież na całym świecie.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *