Święta z Naszą Księgarnią – te tytuły zachwycą twoje dziecko!

Boże Narodzenie to zdecydowanie mój ulubiony czas w roku! Dookoła nas roznosi się przepiękny zapach pomarańczy i kakao, a wieczorne opowieści na dobranoc zamieniamy na książki z motywem Świąt! Poniżej polecam wam nasze absolutne hity, które doskonale nadają się na prezent pod choinkę!

Maren Tjelta Thu Ania i Święty Mikołaj. Książka adwentowa dla wszystkich, którzy wyczekują Świąt

Ania to niezwykle rezolutna dziewczynka mieszkająca w starym, całkowicie przytulnym domu ze swoją mamą, tatą, dwoma braćmi a także z kotem i psem! Wraz z nimi będą przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia wyciągając ze strychu przepiękne ozdoby, piekąc pierniki czy pakując prezenty. Każdego dnia czekają ich inne przygody, dlatego tę książkę polecam czytać z godnie z jej przeznaczeniem: 1 dzień, 1 historia. W ten sposób nie tylko będziemy razem nimi odliczać do Świąt, ale również odpowiadać na pytania zawarte w tekście, co bardzo umili całą lekturę.

Czytanie o przygodach Ani i Świętego Mikołaja staje się prawdziwą frajdą, kiedy szczegółowo będziemy się przyglądać doskonałym ilustracjom. Autorka ukryła w nich zadania na liczenie i wyszukiwanie. To urokliwa zabawa, która przybliży nam magię Świąt Bożego Narodzenia.

Anna Mietelska Tajemnica Hotelu Grandspejszyn

Hotel Grandspejszyn to miejsce magiczne. Ten, kto przestąpi jego skrzypiący próg i zostanie poczęstowany przez właścicieli – Łilkinsona i Ellę – szklaneczką soku z berberysu, poczuje się jak w domu. I może będzie chciał zostać już na zawsze… 

Mieszkańcy hotelu są równie niezwykli: wynalazczyni Mo, która związuje długie uszy na czubku głowy, nieco znerwicowany Pan Libling, nieśmiały kot Dżersi czy mała baletnica Ajmi. Każdy może tu robić, co tylko mu się podoba: malować na białych imbryczkach kurze łapki, przesiadywać na werandzie i spoglądać w dal, udawać się na pozornie bezcelowe górskie wycieczki… albo po prostu utrzymywać swoje sprawy w zupełnej tajemnicy. Nic jednak nie trwa wiecznie. Pewnego ranka spokój gości hotelowych zakłóca przybycie Pana Misia: pyszałkowatego astronoma i prawnuka Lorda Berlingtona. Twierdzi on, że całej Zielonej Kotlinie grozi zagłada. Jaka dokładnie – nie wiadomo. Czy uda się jej zapobiec – nie wiadomo tym bardziej, ale trzeba próbować! Wygląda na to, że losy świata znalazły się nagle w bardzo małych łapkach… (Opis ze strony wydawcy).

Michele D’Ignazio, Święty Mikołaj bierze nadgodziny

Święty Mikołaj z powodu ogólnoświatowego kryzysu został zwolniony i musiał znaleźć nowe zajęcie… Na szczęście praca w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania i produkcja prezentów z recyklingu przynosi mu dużo satysfakcji. Wciąż przychodzą też do niego listy od dzieci. Niektóre niezwykłe, jak ten od Śnieżynki, która prosi, żeby w jej mieście zakwitły kwiaty, a drzewa zaczęły rodzić owoce. Niewiele myśląc, Mikołaj podejmuje wyzwanie i rusza (na miotle!) w drogę, aby spełnić marzenie dziewczynki…

E.T.A. Hoffmann Dziadek do Orzechów i Król Myszy

Klasyczna opowieść bożonarodzeniowa w nowym tłumaczeniu Ryszarda Wojnakowskiego.

Jak co roku w wigilijny wieczór, Fryderyk i Maria czekają na prezenty gwiazdkowe, szczególnie te od ojca chrzestnego Drosselmeiera, który przynosi najbardziej fascynujące podarki. Uwaga dziewczynki kieruje się w stronę niepozornego dziadka do orzechów. Kiedy ten zostaje zniszczony przez jej brata Frycka, Marysia bierze go pod swoją opiekę. Nie przypuszcza, że będzie to początek serii dziwnych zdarzeń, w których udział wezmą między innymi ożywione zabawki, pułk nastawionych bojowo myszy i księżniczka Pirlipata. Baśniowy charakter tej słynnej historii podkreślają zachwycające ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło. (Opis ze strony wydawcy).

Sherri Duskey Rinker, Wieczór gwiazdkowy na placu budowy

Powrót opowieści na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie!

Pamiętacie betoniarkę, koparkę, wywrotkę, dźwig i ich kolegów z książeczki “Snów kolorowych, placu budowy”? Wielkie maszyny znów będą wozić, podnosić, mieszać i przerzucać – tym razem w zimowej scenerii, gdyż właśnie nadchodzi Boże Narodzenie. Nim jednak na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka i zapadnie noc wigilijna, budowlańcy na kółkach muszą przygotować pewną niespodziankę. To będzie prezent pod choinkę, z którego ucieszy się… sami zresztą sprawdźcie kto!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *