Paulina Mechło, Olga Geppert “Trening superkreatywności dla dzieci” wyd. Sensus

Tytuł: Trening superkreatywności dla dzieci
Autorka: Paulina Mechło, Olga Geppert
Wydawnictwo: Sensus
Liczba stron: 138
Okładka: Miękka
Rok wydania: 2022

By wzmacniać twórczy rozwój dzieci, ważne jest, aby rodzice i wychowawcy rozumieli wpływ kreatywności na samopoczucie psychiczne i emocjonalne dziecka. Wspomaga umiejętności rozwiązywania problemów, wzmacnia cechy motoryczne, pobudza ciekawość i wyobraźnię. Wspaniale, że w obecnych czasach mamy dostęp do szeregu wartościowych materiałów, które z łatwością znajdziemy w każdej księgarni. Szczególnie polecam Trening superkreatywności dla dzieci Pauliny Mechło i Olgi Geppert, zadania, które pokochają zarówno dzieci jak i rodzice.

Trening superkreatywności dla dzieci

Paulina Mechło jest psycholożką aktywnie uczestniczą w tworzeniu książek wspomagających prawidłowy rozwój dzieci. Wraz z Olgą Geppert, zajmującą się projektowaniem graficznym, przygotowały zeszyt ćwiczeń dla dzieci w wieku 5-10 lat, w którym najmłodsi będą mogli eksperymentować przy pomocy wyobraźni i ćwiczyć swobodę wypowiedzi.

Trening superkreatywności dla dzieci zawiera 89 zadań przeznaczonych dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas, które w ciekawy i kreatywny sposób pomogą naszym dzieciom wzmocnić spostrzegawczość i kreatywność. Każde zadanie jest zrozumiale rozpisane, dzieci są dodatkowo motywowane do pracy przez sympatycznego Móżdżka i Móżdżynki. Mimo że książka liczy niewiele ponad 130 stron, ćwiczeń wystarczy na wiele dni zabawy, które dodatkowo poprawią koncentrację i wspomogą pracę mózgu.

Trening superkreatywności dla dzieci

Każda karta tworzy historię do opowiedzenia. Forma, z jaką została zaprojektowana każda strona, pobudza nas do tworzenia z dzieckiem własnej wersji opowiadań. Czasami to będzie opisanie własnego snu, czasem narysowanie naszej wersji wyglądu Marsjanina. Ważne jest to, że działania twórcze to nie tylko zabawa. Ćwiczenia przy użyciu kredek pomogą dzieciom poprawić zdolności motoryczne. Uzupełnianie rysunków pomoże w nauce nieszablonowego myślenia. Dzieci, które czują się dobrze z tworzeniem i kreatywnym organizowaniem myśli mają większą pewność siebie.

Bardzo polecam Trening superkreatywności dla dzieci, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy czujemy się bardziej rozleniwieni i nie zawsze dokonujemy dobrych, dla rozwoju mózgu, wyborów. Wykonywanie z dzieckiem tych zadań to doskonały sposób na obniżenie poziomu stresu i spędzenie ze sobą wspólnie czasu. Nic lepiej nie zachęca dziecko do dalszej nauki, jak zauważenie swoich postępów. Z propozycją od wydawnictwa Sensus będzie to przyjemne i pełne przygód.

Trening superkreatywności dla dzieci

1 Comments

  1. Panji Mama 22 czerwca 2022 o 10:17

    Sam tytuł MEGA zachęca!!!!! Dzieki za info!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *