Jarosław Molenda “W 80 filiżanek dookoła świata” wyd. Lira

Tytuł: W 80 filiżanek dookoła świata
Autorka: Jarosław Molenda
Wydawnictwo: Lira
Liczba stron: 350
Okładka: Twarda
Rok wydania: 2021
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Lira.

Prawdziwa magiczna mikstura światowej gospodarki nie wypływa z rurociągów, ale z rur ekspresów do kawy, paruje, bulgocze i rozsiewa cudowny aromat. Ten eliksir życia będzie płynął wiecznie.

W 80 filiżanek dookoła świata

Trudno jest pić kawę bez zakochania się w jej uprawie, paleniu i smakach. Jej produkcja historia i całe związane z nią rzemiosło jest jednocześnie tak proste, a jednocześnie tak złożone. Prawdziwi kawosze mogą więc chwycić w dłonie niezwykle imponujący album z fantastycznymi ilustracjami i historiami na temat kawy i miejsc, w których się ją parzy autorstwa Jarosława Molendy.

W 80 filiżanek dookoła świata to przewodnik po piętnastu najsłynniejszych kawiarniach świata. Prócz mnóstwa intrygujących historii i ciekawostek możemy zauważyć jak kawa i jej historia posiada niezwykłą moc przekraczania granic. Przewodnik ten jest kompleksowy pod każdym względem. Znajdziemy tu mnóstwo fantastycznych informacji o samej kawie, jak i historii z nią związaną. Następnie poznamy najsłynniejsze kawiarnie świata z uwzględnieniem historii i kontekstu kulturowego kraju i miejsca ich lokalizacji.

W kawiarni poezja wrażeń węchowych przywraca wspomnienia przyjemnych chwil, jasnych barw i uroków życia z przeszłości.

W 80 filiżanek dookoła świata

Jarosław Molenda, publicysta i podróżnik, zabiera czytelnika w prawdziwy świat aromatów. Wiele fascynujących wątków wplata się w główną historię uprawy kawy, mamy tutaj ciekawostki z nią związane i oczywiście opisy kawiarni – miejsc, w których niuanse i historia czynią wielką różnicę, które sprawiają, że każda kawa jest wyjątkowa, związana z lokalną historią i kulturą danej społeczności.

Książka ta jest nie tylko pięknie napisana, niezwykle się również ją przegląda. Na uznanie zasługuje pomysł, przytoczone historie, fotografie, grafiki, archiwalne zdjęcia i repliki obrazów. Prawdopodobnie nie znajdziecie lepszego przewodnika po kultowych już kawiarniach i napoju, który w tak spektakularny sposób podbił świat.

Po lekturze tej książki nie pozostanie czytelnikowi nic innego, jak spakować się i odwiedzić kilka magicznych miejsc wspomnianych w albumie, jeśli nie wszystkie! W 80 filiżanek dookoła świata to bogato ilustrowany album i przewodnik, który zdecydowanie musi znaleźć się na półce każdego z nas. Idealna propozycja na prezent pod choinkę. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy domowym, początkującymi amatorami kawy, czy doświadczonymi profesjonalistami w dziedzinie parzenia kawy, z książką W 80 filiżanek dookoła świata odbędziemy fascynującą przygodę, która tylko utwierdzi nas w celebrowaniu picia kawy i odwiedzaniu miejsc jej parzenia.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *