“W głębinach oceanu” wyd. Dwie Siostry

Tytuł: W głębinach oceanu
Tytuł oryginału: Oceano
Autorzy: Anouck Boisrobert, Louis Rigaud
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 12
Okładka: Twarda
Rok wydania: 2017
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Dwie Siostry

Kiedy kapitan i cała załoga statku Oceano wyruszają w rejs dookoła świata, nie spodziewają się, jak niebywałe przygody będą na nich czyhać po drodze. Podmorskie stworzenia, niezbadane rafy koralowe, wraki zatopionych statków. Odkryją niezmierzone tereny Arktyki, będą eksplorować góry lodowe i odpoczywać na rajskiej plaży.

Książka W głębinach oceanu obudzi w młodych czytelnikach ducha odkrywcy, który drzemie w każdym z nich. Rozbudzi ciekawość podwodnym światem, zachęci do zadawania pytań i szukania odpowiedzi.

Zachwycający pop-up

W W głębinach oceanu tekturowe elementy zmieniają po otwarciu swój kształt lub pozycję. Wyskakujące okienka nie tylko tworzą trójwymiarowy efekt, lecz również układają się w konstrukcję przedstawiającą to, co się dzieje zarówno nad, jak i pod taflą wody.

Ciszę przerywa od czasu do czasu trzask pękającego lodu.

W głębinach oceanu

Zarówno tekst, jak i ilustracje pozwalają na samodzielne konstruowanie historii, jakie pragnie się opowiedzieć. Krótkie fragmenty służą jedynie za wprowadzenie nas w temat przewodni każdej z kartonowych kart. Dzięki temu tworzeniu morskich opowieści nie ma końca.

W głębi oceanu zachwyca starannością swojego wykonania.

Elementy zostały wykrojone z dużą precyzją i, co najważniejsze, okazały się dość trwałe. Obawiałam się jak książka przetrwa w rękach żywiołowej 5-latki, jednak mój strach okazał się niepotrzebny. Książka służy nam już jakiś czas, jest przeglądana prawie codziennie i wciąż prezentuje się doskonale.

Akrylowe ilustracje pozwalają na cieszenie się książką nie tylko przez młodego czytelnika, lecz również dorosłego. Lektura tej książeczki stała się dla mnie i panny H. wspólną przygodą. Gorąco wam ją polecam!

Lubicie książeczki typu pop-up?

4 Comments

 1. Marta 25 listopada 2019 o 20:46

  Uwielbiamy książeczki pop-up, to jest najlepsza zabawa i zastępuje telewizję. Jestem pod wrażeniem twojej recenzji, kupiłam już kilka książeczek z twojego polecenia i mojemu Adasiowi wszystkie się bardzo podobają!

 2. Madzia J. 25 listopada 2019 o 20:48

  Super, że takie książki są dostępne, pamiętam jak nam mama na mikołaja kupiła takie rozkładane książki i razem z siostrą je uwielbiałyśmy :)

 3. Czytam bo kocham - Kaśka 25 listopada 2019 o 20:51

  Ale piękne kolory ma ta książeczka

 4. Ciekawska Gośka 9 grudnia 2019 o 11:17

  Im więcej takich książek, tym lepiej!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *