Wasze polecenia na #czytowrzesień

W dniach 7-13 września na Instagramie odbył się maraton czytelniczy #czytowrzesień pod hasłem książki dla dzieci i młodzieży

Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału. Poniżej zebrałam dla was kilka poleceń, które publikowaliście na waszych profilach.

Książki dla dzieci i młodzieży – najciekawsze propozycje:

Lilana, Małgorzata Stękowska-Zaremba

Cześć, wilki!, Dorota Kassjanowicz

Jaga Czekolada i Władcy Wiatru, Agnieszka Mielech

Bazgraki wśród zwierząt, Kapitan Nauka

Minas Warsaw, Magdalena Kozak

Wielka Mała Niedźwiedzica, Paulina Chmurska

Wyświetl ten post na Instagramie.

@paulinachmurska : Wielka Mała Niedźwiedzica ilustracje: @elka_gradziel_illustration seria: Otulone nocą Moją kolejną propozycją w ramach maratonu czytelniczego #czytowrzesień jest wyjątkowa książka „Wielka Mała Niedźwiedzica”. Wyjątkową ze względu na cudowną historię oraz przepiękne ilustracje. Książkę, która jest w stanie skraść serce każdego pasjonata (małego i dużego) niesamowitych przygód. A świecąca w ciemności mapa nieba jest przepięknym uzupełnieniem historii. Jestem pewna, że „Wielka Mała Niedźwiedzica” na stałe zagości w Waszych domach. Książka dla całej rodziny. Cała prezentacja tej książki: https://instagram.com/p/CEG6ZM2hLVw ✨opis wydawcy: Któż nie lubi w piękną, pogodną noc podziwiać roziskrzonego gwiazdami nieba! W tych małych, migoczących światełkach jest urok i pewna tajemnica, która fascynuje niejedną osobę. A gdyby tak spróbować bliżej się z nimi zapoznać? "Wielka Mała Niedźwiedzica" opowiada poruszającą historię Małej Niedźwiedzicy, która to w towarzystwie swojej mamy Wielkiej Niedźwiedzicy wybrała się w bardzo ważną i długą podróż po Drodze Mlecznej. Celem całej wyprawy jest dostarczenie tajemniczego pakunku w odpowiednie, bezpieczne miejsce na nocnym niebie. Wyprawa ta nie należy do najłatwiejszych, jako że na drodze tych sławnych gwiazdozbiorów może czyhać wiele niebezpieczeństw. Podczas wędrówki niedźwiedzice spotykają różne konstelacje, jak chociażby Żyrafę, Gończe Psy, Rysia, a nawet groźnego Smoka. Jak zakończy się podróż i czy niedźwiedzicom uda się dostarczyć cenny pakunek na miejsce? Oprócz pięknej i wciągającej historii książka zawiera wiele ciekawych informacji na temat kosmosu oraz gwiazd, które z pewnością zaintrygują niejednego malucha. Dodatkiem robiącym wrażenie jest również mapa nieba umieszczona w środku, która została pokryta fluorescencyjnym lakierem – wystarczy wstawić ją na chwilę pod lampę, aby następnie móc podziwiać w ciemności świecącą ilustrację. ✨ Może sięgniecie po nią w ramach maratonu czytelniczego #czytowrzesień stworzonego przez @opowiem_ci ?

Post udostępniony przez małgorzata mikos / gosia mikos (@malgorzata_mikos)

Gdzie jest moja córka?, Iwona Chmielewska

Dlaczego słońce świeci; Dlaczego pada deszcz, Marta Krzemińska

Ida sierpniowa, Małgorzata Musierowicz

Magiczna Wyspa Domirea, Renata Pażusinska

Magiczny pył, Jennifer L. Armentrout

A Curse So Dark and Lonely, Brigid Kemmerer

Zapach domów innych ludzi, Bonnie-Sue Hitchcock

The Resolutions, Mia Garcia

Tajemne życie magów, Ida Pierelotkin

Król węży, Jeff Zenter

Wilk; Wilczyca, Katarzyna Berenika Miszczuk

Kuku, Monika Kamińska

Seria: Harry Potter, J. K. Rowling

Ania z Zielonego Wzgórza, Lucy Maud Montgomery

Najgłośniej krzyczy serce, Martyny Senator

Strażnik, Paulina Hendel

Rutka, Joanna Fabicka

Pieśń syreny, Alexandra Christo

Hurt/Comfort, Weronika Łodyga

Lepsza miłość niż brak miłości, Rose Lagercrantz


Dziękuję za wzięcie udziału w maratonie i wasze propozycje czytelnicze dla dzieci i młodzieży.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *