C.J. Lyons “Wdowa” wyd. Filia

Tytuł: Wdowa
Autorka: C.J. Lyons
Przekład: Malwina Stopyra
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 422
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2021
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Filia.

Oto spełnia się koszmar każdego rodzica.

Sześcioletnia Emily jest jednym świadkiem brutalnego morderstwa swojego ojca. Zostaje odnaleziona skulona pod łóżkiem przez swoją mamę, doktor Leah Wright, która wracając po pracy, zauważa krew i ślady walki w swoim domu. Dla detektywa Luki Jericho prowadzenie śledztwa będzie stanowiło niezwykle trudne wyzwanie. Jedyną osobą, która może rozpoznać sprawcę jest mała Emily, a nieznany zabójca może w każdej chwili zaatakować ponownie. Zaczyna się dramatyczny wyścig z czasem.

Wdowa

C.J. Lyons w swojej książce bardzo dobrze oddała ból kobiety, która straciła męża, matki, która zrobi wszystko, by ochronić swoje dziecko, detektywa, który nie podda się, zanim nie rozwiąże sprawy i nie zapewni bezpieczeństwa ofiarom.

Wdowa niepokoi i trzyma w napięciu. Autorka nie omija w pobocznych wątkach tematów związanych z przemocą domową, strachem lekarzy przed mściwymi pacjentami, lub ich rodzinami, gdyby chorego nie udało się uratować. Leah jest lekarzem pogotowia ratunkowego, to właśnie wokół jej pracy i zmagań przy ratowaniu pacjentów budowane jest tło powieści.

Autorka stworzyła bardzo autentycznych bohaterów. Leah musi zmierzyć się z brutalnym morderstwem swojego męża, jednocześnie zapewnić opiekę córce, która przeżyła traumę. Nie zawsze podejmuje dobre decyzje, jej reakcje bywają miejscami nietypowe, co dodało bohaterce wiarygodności.

Wdowa to historia o przetrwaniu. Brutalna, wstrząsająca jeżeli dodatkowo jesteśmy czytelnikami, którzy posiadają dzieci. Wtedy opowieść nabiera bardzo osobistego wymiaru, gdyż nie wiemy, jakbyśmy się zachowali, będąc w podobnej sytuacji. Zakończenie nie zawodzi, ponieważ nawet jeśli podejrzewamy, kto może stać za zbrodnią, do końca ciężko jest przewidzieć motyw tego działania. Polecam!


2 Comments

  1. Miriady 12 kwietnia 2021 o 08:26

    Śliczne zdjęcia ❤️

    1. opowiemci 14 kwietnia 2021 o 09:47

      Dziękuję!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *