Klaudia Muniak “Wszystko, czego nie zrobiliśmy razem” wyd. Czwarta Strona

Tytuł: Wszystko, czego nie zrobiliśmy razem
Autorka: Klaudia Muniak
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 392
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2022
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Czwarta Strona.

To miasto mi go zabrało, te budynki go pochłonęły. Przecież gdyby tutaj nie przyjechał, wciąż byłby mój. A teraz pozostały mi tylko zdjęcia.

Wszystko, czego nie zrobiliśmy razem

Dwudziestoparoletnia Róża decyduje się wyjechać z rodzinnego Krakowa, by odwiedzić jedną z największych stolic Europy, Londyn. Przyświeca jej jeden cel – odwiedzić wszystkie miejsca, które znajdują się na wyjątkowych fotografiach. Zostały one wykonane przez Emila, tajemniczego mężczyznę, którego Róża wspomina z sentymentem i tęsknotą. To właśnie jej losy i niespodziewane relacje będziemy śledzić na kartach najnowszej powieści Klaudii Muniak.

[…] miłość wyciska na nas piętno, którego nie sposób się pozbyć.

Wszystko, czego nie zrobiliśmy razem

Wszystko, czego nie zrobiliśmy razem to poruszająca opowieść o sile miłości i tęsknocie, która dotyka najwrażliwsze struny naszego serca. Róża to niezwykle wrażliwa bohaterka, która zostaje uwieziona między pamięcią o osobie, którą kocha, a nową rzeczywistością, w której się znalazła. Decyzje, które podejmie, nie zawsze spodobają się czytelnikowi. Trudno jednak oceniać ją surowo. Róża przeżywa emocje, które choć raz doświadczył każdy z nas. Miłość, tęsknotę, potrzebę bliskości i zamknięcia pewnego rozdziału w swoim życiu.

Podoba mi się, w jaki sposób Klaudia Muniak wykreowała bohaterów, wrażliwych i czułych. Emil to nieobecny bohater, którego poznajemy wyłącznie we wspomnieniach młodej bohaterki. Dzięki jej narracji dowiadujemy się, jaki był, jaka relacja łączyła go z Różą. Poznajemy emocje, jakie towarzyszą kobiecie, gdy o nim wspomina, chcemy jak najszybciej dowiedzieć się, jaka historia kryje się za tą relacją.

Wszystko, czego nie zrobiliśmy razem to delikatna historia, w której znajdziemy wszystko to, co porusza najbardziej: pasja, miłość, strata i żal. Autorka przenosi nas do Londynu, gdzie przechadzamy się uliczkami, zwiedzamy ważne dla bohaterów miejsca. Cała opowieść niesie ze sobą pewną dozę tajemnicy, która sprawia, że chcemy jak najszybciej poznać, co wydarzyło się w życiu głównej bohaterki. Kiedy Róża poznaje Łukasza, nikt z nich nie będzie się spodziewać, że ich znajomość będzie tak mocno ich łączyć, jak i dzielić.

Ta romantyczna historia z pewnością rozgrzeje twoje serce jeszcze przed nadejściem wiosny. Autorka oferuje nam poruszającą opowieść z Londynem w tle, która jest jednakowo bardzo wiarygodna. Róża stawia czoła trudnej, życiowej sytuacji, która może mieć poważny wpływ na ścieżkę, którą podąży. Polecam tę powieść osobom, które potrzebują odpocząć od zgiełku, który ich otacza i pozwolić sobie na zanurzenie w ciekawej historii.


1 Comments

  1. Patkaa 22 czerwca 2022 o 12:41

    Jestem wielką miłośniczką książek opowiadających o miłości z historią w tle. Dzięki, poszperam w necie za nią! ;))))

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *