Lisa Aisato “Życie” wyd. Literackie

Tytuł: Życie
Autorka: Lisa Alisatoh
Przekład: Wojciech Mann
Wydawnictwo: Literackie
Liczba stron: 192
Okładka: Twarda
Rok wydania: 2021
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Literackim.

Czy pamiętasz nasze zabawy latem w deszczu?

Życie

Wydawnictwo Literackie od lat prezentuje mądre i wartościowe tytuły dla małych i dorosłych czytelników. Tym razem oddaje prawdziwy hołd życiu – każdemu z jego etapów, w mądrej, przepięknie ilustrowanej historii Życie.

Mam nadzieję, że nasze skrzydła zdołają nas unieść.

Życie

Lisa Aisato za pomocą ilustracji i poetyckich słów przelewa na karty swoją niezwykłą wrażliwość. Swoją opowieść rozpoczyna od najwcześniejszego etapu życia człowieka – dzieciństwa, oddając w słowach i obraz całą gamę emocji, z którymi może utożsamić się czytelnik. Przywołuje uczucia związane ze zbieraniem mleczy, zabawą na deszczu. Autorka zabiera czytelnika w podróż po wspomnieniach, które pomagają nam uświadomić sobie, jaki czas jest kruchy.

Na każdym etapie życia doświadczamy szczęśliwych i smutnych chwil, wzlotów i upadków. Autorka zbiera każde z tych doświadczeń, oddaje im głos, a czytelnikom pozostawiając decyzję, w jaki sposób chcą je interpretować. Uważam, że to jedna z najbardziej uroczych książek dla dzieci i dorosłych tego roku. Nie tylko z uwagi na zjawiskowe ilustracje, ale przede wszystkim na jej przesłanie. Życie to składowa różnych doświadczeń i etapów, które kreują dalszą drogę człowieka, warto więc każdy z nich celebrować.

Życie to doskonała książka na prezent, szczególnie w okresie świątecznym. Doskonale sprawdzi się dla dzieci, dorosłych chcących opowiadać najmłodszym o swoim życiu, dla dziadków, członków rodziny i przyjaciół. Życie porusza serce i emocje. Książka jest hołdem dla życia – dzieci, rodziców, dziadków, całych linii pokoleniowych.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *