“Inna kobieta”, wydawnictwo W.A.B.

Tytuł: Inna kobieta
Autor: Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska
Wydawnictwo: WAB
Liczba stron: 400
Okładka: Miękka
Rok wydania: 2019

Surowy obraz miłości, pożądania i relacji małżeńskich.

Niełatwo jest zaakceptować, kiedy uczucie się kończy i już nie znaczy się tyle samo dla drugiej osoby. Wybaczenie nie oznacza usprawiedliwienie, jest decyzją, która nie zawsze przynosi ulgę.

Przekonują się o tym bohaterki powieści Inna kobieta. Ada jest matką samotnie wychowującą córkę, którą życie wielokrotnie doświadczyło pasmem bólu i rozczarowań. Joanna jest silną, jednocześnie wrażliwą kobietą, która w jednej chwili traci stabilizację i poczucie bezpieczeństwa.

Dwie kobiece perspektywy, dwa różne spojrzenia na świat, rodzinę i miłość. Każda z bohaterek staje w obliczu problemów w inny sposób, połączone relacją, którą wolałyby uniknąć.

Inna kobieta

To właśnie dla postaci kobiecych warto sięgnąć po tę książkę. Każdej z bohaterek współczułam i kibicowałam. W niektórych momentach się z nimi kłóciłam i nie rozumiałam ich decyzji. Miejscami oceniałam je surowo i zastanawiałam się jak ja zachowałabym się na ich miejscu.

Co zrobisz kiedy pojawi się inna kobieta?

Nie można odmówić książce wachlarzu emocji jaki dostarcza. Inna kobieta jest surową oceną naszego społeczeństwa, miejscami książka ta jest trudna i stereotypowa. Jednak nie można zarzucić jej szczerości i brutalności, która rozwiewa mity na temat miłości i małżeństwa. W prawdziwym życiu szczęśliwe zakończenia nie zawsze są satysfakcjonujące, pożądanie mylone jest z miłością, a największy ból zadają osoby, które są najbliżej nas.

Inna kobieta

Mimo trudnego tematu książkę czytało mi się bardzo szybko. Nie czułam się przygnieciona jej tematyką. Styl autorek jest przyjemny, miejscami żartobliwy, ironiczny. Naprzemienna narracja dodaje dynamizmu i pozwala spojrzeć na główny temat z różnych perspektyw.

My nie kłóciliśmy się prawie wcale. Uważałam to za dowód naszej klasy, dobrego wychowania, w końcu też szacunku i uczucia, które nie pozwala bluzgać i obrażać drugiej osoby. Ależ byłam naiwna. Milczenie jest najgorsze, powinnam to wiedzieć (…).

Inna kobieta
Inna kobieta

Inna kobieta nie jest książką dla każdego. Ze względu na sporą ilość erotyki nie polecam jej niepełnoletnim czytelnikom.

Książka jest surową retrospekcją relacji międzyludzkich. Szczęśliwe momenty przeplatają się z gorzką rzeczywistością, która nie tylko nie rozpieszcza, ale miejscami boleśnie przykuwa do ziemi. Jednak bez względu na okoliczności kobiety potrafią odnaleźć w sobie siłę, aby zawalczyć o swoje szczęśliwe zakończenie. I to właśnie uczucie towarzyszyło mi przez całą lekturę.


Za książkę dziękuję Pauli Rude Recenzuje oraz wydawnictwu W.A.B.

10 Comments

 1. Fen 19 stycznia 2019 o 19:34

  Przepiękne zdjęcia! Niby tak proste a wzbudzają zachwyt. A książka tak mnie zainteresowała, że jak najszybciej muszę ją przeczytać!

 2. agnieszka_tchurz_blog 19 stycznia 2019 o 20:43

  Chyba muszę znaleźć czas na jakąś książkę :)

 3. Marta Kuchcińska 19 stycznia 2019 o 21:10

  A więc Joanna ostatecznie spotka prawdziwą miłość i będzie szczęśliwa? Nie lubię smutnych zakończeń😊.

 4. Prawie Idealna 19 stycznia 2019 o 21:46

  Książka bardzo intrygująca. Też myślę że milczenie jest najgorsze, bo świadczy o obojętności…

 5. todoarmo. pl 20 stycznia 2019 o 11:09

  Bardzo ciekawa książka z chęcią przeczytam . Zdjęcia rewelacja 🤗

 6. Kinga S 21 stycznia 2019 o 07:15

  Coś dla mnie . Zainteresowała mnie twoja recenzja

 7. Roma 21 stycznia 2019 o 11:07

  Ciekawie przedstawiona książka – piękne zdjęcia:-) Przeczytam

 8. TinaHa 21 stycznia 2019 o 21:00

  Oglądałam film o tym samym tytule, więc domyślam się, że tematyka tej książki będzie podobna :)

 9. Paulina Przygrodzka 1 lutego 2019 o 04:33

  Lubie książki, które są swoistego rodzaju portretem psychologicznym. Cudownie wszystko opisałaś!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *