Jodi Ellen Malpas “Jedna noc z księciem” wyd. Insignis

Tytuł: Jedna noc z księciem
Autorka: Jodi Ellen Malpas
Przekład: Anna Kłosiewicz
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 404
Okładka: Miękka
Rok wydania: 2023
Wpis powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Insignis

Romanse kostiumowe od lat fascynują czytelników na całym świecie. Co kryje się za tą niewzruszoną popularnością? W wielu przypadkach jest to tęsknota za przeszłością – za czasami, gdy uczucia ukrywano pod warstwami jedwabiu, koronek i etykiety, ale jednocześnie były one tak intensywne, że mogły spalić całe imperia. W erze, w której wszystko jest na wyciągnięcie ręki, wiele osób szuka ucieczki w epokach, gdzie miłość była skomplikowana, a jej przejawy były równie subtelne, co pełne namiętności.

Właśnie w takim świecie rozgrywa się akcja książki Jedna noc z księciem Jodi Ellen Malpas. Ta książka to esencja tego, co w romansach kostiumowych najlepsze: skomplikowane relacje, bohaterowie pełni pasji, tajemnicze intrygi i oczywiście – niezapomniane, porywające serce chwile.

Jedna noc z księciem

Era koronek i tajemnic w najnowszej książce Jodi Ellen Malpas

Rok 1816, Londyn. Młoda i niezależna Eliza Melrose, córka magnata prasowego, z niechęcią wkroczyła w świat londyńskiej wyższej klasy społecznej. Dla dziewczyny, która marzy o pisaniu dla gazety ojca i chce żyć na własnych warunkach, perspektywa zaaranżowanego małżeństwa jest koszmarem. Niemniej, rodzina stoi na krawędzi finansowej przepaści, a małżeństwo z odpowiednim kandydatem może je ocalić.

W tym samym czasie w Londynie pojawia się tajemniczy Książę Chester. Młody arystokrata otoczony jest plotkami i skandalami. Mówi się, że może mieć na rękach krew własnej rodziny. Jego mroczne tajemnice oraz charyzma przyciągają uwagę Elizy, która, będąc dziennikarką z krwi i kości, postanawia zbadać prawdę na jego temat.

Ich ścieżki krzyżują się w sposób niespodziewany. Eliza, choć początkowo chce poznać tylko tajemnice księcia, z czasem ulega jego urokowi. Johnny, choć próbuje trzymać się z dala od skandalu i plotek, nie może oprzeć się urokowi Elizy, której odwaga i determinacja go fascynują. Romans rozwija się w tle wielkiego miasta, pełnego intryg, tajemnic i niebezpieczeństw. Eliza musi stanąć przed trudnym wyborem, czy poświęcić swoje marzenia i życie, jakie znała, dla rodziny, czy też ryzykować wszystko dla jednej nocy z tajemniczym księciem?

Jedna noc z księciem: Pasja, humor i odwaga w jednym

Malpas z umiejętnością łączy klasyczne elementy romansu z nowoczesnym podejściem, prezentując postać Elizy, kobiety niezależnej, ale jednocześnie uwikłanej w sieć społecznych oczekiwań tamtych czasów.

Jedna noc z księciem

Historia jest prowadzona w brawurowy sposób. Dowcipne przepychanki słowne pomiędzy bohaterami to prawdziwa uczta dla miłośników błyskotliwego humoru. W dialogach czuć iskrzenie, napięcie i pasję, której nie można nie zauważyć. Eliza, młoda kobieta o ostrym języku i niezłomnej woli, nieustannie bawi swoją błyskotliwością i determinacją. Chociaż twierdzi, że nie jest damą w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, jej postępowanie często świadczy o jej damskim charakterze.

Książę Chester, nasz “zły chłopiec” z arystokratycznym rodowodem, robi wszystko, by trzymać się z dala od Elizy. Jednak los rzuca ich w jedno wirujące tornado namiętności, sprzeczności i walki o to, co słuszne. Kiedy Eliza odkrywa, że może zostać “sprzedana” z powodu nieszczęśliwej umowy zawartej przez jej ojca, nie poddaje się bez walki. Jest gotowa na małżeństwo bez miłości, byle tylko ocalić swoją rodzinę przed ruiną. Ale czy książę pozwoli jej pójść tak daleko?

Jedna noc z księciem to porywająca opowieść napisana przez Jodi Ellen Malpas, która zabiera czytelników w świat pełen rodzinnych tajemnic, przyjaźni i społecznych napięć. W centrum tej historii znajduje się romans – jednocześnie niewinny i namiętny, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Choć tego typu literatura nie jest dla każdego, jeśli jesteś miłośnikiem pikantnych zwrotów akcji i dynamicznych relacji między bohaterami, ta książka z pewnością przyciągnie Twoją uwagę.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *