“Nora, tego nie ma w scenariuszu” wyd. Insignis

Tytuł: Nora, tego nie ma w scenariuszu
Autorka: Annabel Monagham
Przekład: Paulina Pietrzyk
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 279
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2023
Wpis powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Insignis

Piszę dziś wybitny szajs. Bardziej szajsowaty szajs niż zwykle. Obrzydliwie ckliwe sceny, długie pocałunki, zwykle rozsądna kobieta traci głowę z kretesem. Wszystko wieńczą oświadczyny w górach o wschodzie słońca, co tylko dobitnie potwierdza, że do reszty odjechałam.

Nora, tego nie ma w scenariuszu

Nora, tego nie ma w scenariuszu autorstwa Annabel Monaghan to książka, która zabierze cię w zabawną podróż po życiu głównej bohaterki, Nory Hamilton. Kobieta jest autorką scenariuszy do romantycznych filmów, które mają pewną formułę – mężczyzna i kobieta spotykają się, nienawidzą się, a potem zakochują. Ale kiedy życie Nory zaczyna przypominać jej własny scenariusz, zaczyna się prawdziwa zabawa.

Nora, tego nie ma w scenariuszu

Nora jest samotną matką dwójki dzieci. Właśnie ten trudny okres w jej życiu stał się inspiracją do napisania najlepszego scenariusza w jej karierze. Rzeczywistość jednak przerosła jej oczekiwania, kiedy jej scenariusz został zauważony przez hollywoodzką produkcję, a w jej domu zaczęto kręcić film. Główną rolę męską otrzymał Leo Vance, jeden z najprzystojniejszych mężczyzn w Hollywood, który postanawia pozostać u Nory nawet po zakończeniu zdjęć.

Książka, choć lekka i rozrywkowa, nie unika poruszania trudnych tematów. Nora musi poradzić sobie z samotnością, wychowaniem dzieci i utrzymaniem domu, a do tego wszystkiego próbuje odkryć, kim naprawdę jest i czego chce od życia. Choć miłość z hollywoodzkim przystojniakiem wydaje się być jak marzenie, to jednak wzbudza w Norze wiele pytań i niepokoju.

Nora, tego nie ma w scenariuszu

Nora, tego nie ma w scenariuszu, czyli Jak odnaleźć siebie wśród zwrotów akcji życia

Annabel Monaghan stworzyła niezwykłą powieść, która pokazuje, jak ważne jest odnalezienie samego siebie i zrozumienie swojego miejsca w życiu. Nora, tego nie ma w scenariuszu to historia o sile, odwadze i przede wszystkim o miłości, która potrafi pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Monaghan z dużym poczuciem humoru pokazuje, jak Nora radzi sobie z tymi wyzwaniami. Jej postacie są realistyczne, pełne życia i łatwe do identyfikacji. Nora, jako matka samotnie wychowująca dwoje dzieci, musi znaleźć balans pomiędzy codziennymi obowiązkami, pracą i własnym życiem emocjonalnym.

Annabel Monaghan stworzyła komfortową, rozrywkową powieść, która jednocześnie skłania do refleksji i pokazuje, że nawet w najtrudniejszych momentach można odnaleźć miłość i szczęście. To książka, która na pewno dostarczy Ci dużo uśmiechu i ciepła. Mimo lekkiego tonu, autorka nie unika poważnych tematów, co dodaje powieści głębi. Nora jest bohaterką, z którą łatwo się utożsamić, a jej historia pokazuje, że czasem warto odrzucić scenariusz i pozwolić, aby życie samo napisało swoją historię.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *