Marcin Mortka “Powrót do Gryfa” wyd. SQN

Tytuł: Powrót do Gryfa
Autorka: Marcin Mortka
Wydawnictwo: SQN Imaginatio
Liczba stron: 392
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2023
Wpis powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem SQN

Nie ma wątpliwości, że fantastyka to jedno z najbardziej ekscytujących i zróżnicowanych gatunków literackich. Jednak to, co fascynuje mnie szczególnie w polskiej fantastyce, to jej niezwykła zdolność do połączenia epickiego opowiadania z ciętym sarkazmem. Polska literatura fantastyczna, z jej bogatym dziedzictwem i kulturowymi niuansami, często pozwala czytelnikowi nie tylko zanurzyć się w cudownie zbudowanym świecie, ale także podśmiewać się z niego. Jest w tym coś wyjątkowo świeżego i pociągającego. A najlepszym przykładem tej unikalnej mieszanki jest Powrót do Gryfa autorstwa Marcina Mortki.

Czarne chmury nad Doliną zwiastują nadejście czegoś złowrogiego. Kiedy świat jawi się jako pole bitwy między dobrem a złem, tam gdzie granice rzeczywistości blakną, rodzą się bohaterowie gotowi stawić czoła największym wyzwaniom.

Powrót do Gryfa

Powrót do Gryfa: Epicka kontynuacja serii Marcina Mortki

Marcin Mortka, ceniony autor znany z serii o wikingu Tappim oraz Trylogii nordyckiej, ponownie zabiera czytelników do fascynującego świata Doliny. W najnowszej książce Powrót do Gryfa wracamy do karczmy i jej niezwykłego właściciela – Kociołka. Edmund, bo tak brzmi prawdziwe imię głównego bohatera, mierzy się z kolejnymi wyzwaniami, które rzuca przed nim los. Niepokój o przyjaciół i rodzinę oraz niechciani sąsiedzi – gobliny, są jedynie wstępem do wielkiej epopei.

Mortka z niezwykłym talentem splata wątki w dynamiczną narrację, wciągając czytelnika w wir wydarzeń i nie pozwalając oderwać się od lektury ani na chwilę. Jego styl, niepowtarzalne połączenie humoru, ostrych dialogów i epickiego opowiadania, przyciąga zarówno młodszych, jak i starszych czytelników.

Marcin Mortka: Mistrz polskiej fantastyki powraca!

Nie tylko Kociołek i jego drużyna do zadań specjalnych stoją w centrum wydarzeń. Mortka mistrzowsko przedstawia Dolinę jako tętniący życiem świat, w którym każdy bohater, czy to krasnolud Gramm, elfka Eliaha, czy goblin Zwierzak, ma swoje miejsce, marzenia i demony do pokonania. Powrót do Gryfa to opowieść o walce, przyjaźni, poświęceniu i nadziei. Książkę, choć gęstą w treść, czyta się jednym tchem. I choć 400 stron może wydawać się niewiele w kontekście tak bogatego świata, to każda z nich jest pełna emocji, napięcia i niespodziewanych zwrotów akcji.

Powrót do Gryfa

Ostatecznie, Powrót do Gryfa nie jest tylko kolejnym tomem w serii. To dowód na to, że Marcin Mortka potrafi sięgać jeszcze wyżej, stale rozwijając się jako pisarz i zaskakując nas, czytelników. Dla tych, którzy kochają epicką fantasy, pełną niezapomnianych postaci i nieprzewidywalnych przygód, ta książka to absolutny must-have.

Książkę w różnych formatach, gadżety i pakiety znajdziecie w księgarni internetowej SQN. Polecam zajrzeć i wybrać coś dla siebie!


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *