Mick Herron “Prawdziwe Tygrysy” wyd. Insignis

Tytuł: Prawdziwe Tygrysy
Autor: Mick Herron
Przekład: Robert Kędzierski, Anna Krochmal
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 428
Okładka: Miękka
Rok wydania: 2022
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Insignis

Jeden z członków Kulawych Koni, szpiegów, którzy z powodów używek i zawodowych wpadek zostają odsunięci na margines społeczeństwa, zostaje porwany. Pozostali bohaterowie będą zmuszeni podjąć się ryzykownych działań, w tym kradzież ważnych informacji, by chronić jednego z nich. Nie spodziewają się, że trafią w sam środek niebezpiecznego spisku. Zdegradowani agenci z przytupem wkroczą do akcji, w którą zaangażowany zostanie brytyjski wywiad jej Królewskiej Mości.

Prawdziwe Tygrysy

Prawdzie tygrysy to trzecia część bestsellerowej serii Slough House, miejsca, do którego trafiają zhańbieni pracownicy wywiadu, by oddzielić ich od reszty społeczeństwa. Większość czasu zajmują się pracą papierkową pod nadzorem i pogardliwym okiem swojego przełożonego – Jacksona Lamba. Tym razem akcja rozpoczyna się wraz z uprowadzeniem Catherine Standish, a w zamian za jej uwolnienie jej towarzysze zmuszeni będą zdobyć najbardziej wrażliwe akta wywiadowcze.

Mick Herron jeszcze wyraźniej okazuje cynizm w stosunku do polityki i żądnych władzy przełożonych. Toczy się pełna napięcia i przesycona czarnym humorem akcja, a to, do czego dochodzą agenci, obnaża dysfunkcje społeczne, upadek systemu zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, walkę o władzę i sztukę manipulacji.

Język i styl, jakim operuje autor, dowcip i zręczność, z jaką prowadzi narrację sprawia, że nie chcemy odłożyć tej książki nawet na moment. Prawdziwe Tygrysy to doskonały thriller szpiegowski, w którym wyróżnia się charakterystyczna dbałość o szczegóły i uwzględnienie drobiazgów, które tworzą nadrzędne poczucie realizmu. Autor doskonale operuje słowem, to pełna akcji satyra, która zapewnia mnóstwo zabawy – coś, czego wszyscy w tej chwili potrzebujemy.

Cała seria Micka Herrona jest pochłaniająca i całkowicie satysfakcjonująca. Fani gatunku mogą cieszyć się serialem na podstawie książki, w którym rolę Jacksona Lamba wcielił si ę Gary Oldman. Całą serię można oglądać w Apple TV. Dodatkowo wydawnictwo Insignis przygotowało dla czytelników prawdziwą gratkę! Przy zakupie najnowszej części serii, Prawdziwych Tygrysów, pozostałe dwa tomy można kupić za 1 zł. To doskonały moment, by skompletować wszystkie części. Promocja dostępna jest w salonach Empik i na Empik.com. Polecam!

Prawdziwe Tygrysy

1 Comments

  1. Ada 22 czerwca 2022 o 10:44

    taka lekka książka, znaczy się lekka przygodówka. Może się skuszę

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *