Anna Chaber “Do wesela się wyrobię” wyd. Czwarta Strona

Tytuł: Do wesela się wyrobię
Autorka: Anna Chaber
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 329
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2022
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Czwarta Strona.

Dam radę. Przestań się przejmować. Będziesz miała swoje wesele stulecia. William i Kate będą się skręcać z zazdrości i żałować, że to nie ja organizowałam ich imprezę.

Do wesela się wyrobię

Ola nie jest typem romantyczki, która jedyne czego w życiu pragnie to wziąć ślub w białej sukni i do końca życia u boku ukochanego oglądać romanse w piątkowe wieczory. Mocno stąpa po ziemi i nie daje sobie w kaszę dmuchać. Kiedy jednak koordynatorka ślubna odmawia jej najlepszej przyjaciółce pomocy w zorganizowaniu wesela, ku swojemu zaskoczeniu decyduje się jej pomóc. Zaczyna się szaleńczy wyścig z czasem i całą masą przeciwności losu. Nic z przygotowań nie idzie tak, jak to było zaplanowane, dodatkowo bohaterka będzie napotykać na swojej drodze licznych pretendentów o jej względy. Czy któryś z nich okaże się księciem z bajki?

Do wesela się wyrobię

Do ślubu został już tylko kilka miesięcy, więc Olę i czytelników czeka kilka niespodzianek. Bohaterka nie spodziewa się, że w ferworze ślubnych przygotowań uwierzy ona nie tylko we własne możliwości, ale również w rodzinę i … – nic wam nie zdradzę!

To, co zafascynowało mnie w książce Do wesela się wyrobię, to sposób, w jaki Anna Chaber pisze swoje główne postacie. Uwielbiam mieszankę siły i wrażliwości, które je charakteryzują i oczywiście chemia między przyjaciółkami, a także między rodzeństwem. Ewolucja tych relacji urzekała mnie coraz bardziej z każdą stroną i wkrótce zaczęłam kibicować Oli, jak i młodemu narzeczeństwu, by mieli swoje szczęśliwe zakończenie.

Na plus powieści zasługują podtytuły do rozdziałów, które w zabawny sposób zapowiadają, czego możemy się spodziewać. Anna Chaber w dobrym tempie rozwijała całą historię, aż do zakończenia, w którym wybuchają nie tylko ślubne fajerwerki. Lektura książki była dla mnie przyjemna i dobrze się przy niej bawiłam. Lubię styl Ani Chaber, jej umiejętności opowiadania historii są wciągające i zabawne. W najnowszej powieści autorki nie zabraknie sarkastycznego humoru, barwnych bohaterów i całej gamy emocji, które przeżywać będzie Ola próbująca spełnić ślubne marzenie Alicji.

Czekam na kolejne powieści!

Choć cała powieść mi się podobała, nie do końca umiałam znaleźć wspólny język z główną bohaterką. Jest to dobrze napisana postać, może więc z uwagi na jej choleryczny temperament i sporą ilość wypowiadanych przekleństw, wolałam bohaterki poprzednich książek autorki. Widać jednak, że Anna Chaber cały czas próbuje szukać nowych motywów i zaskakiwać czytelników ciekawymi pomysłami. W tym wypadku motyw organizacji ślubu i związanego z nim perypetiami podobał mi się o wiele bardziej niż prywatne perypetie bohaterki związane z próbami odnalezienia partnera na to wielkie wydarzenie. Wciąż Jestem zaciekawiona, jakich bohaterów poznamy w następnych książkach. Książki Ani to gwarancja relaksu i dobrze spędzonego czasu przy lekturze!

Do wesela się wyrobię

1 Comment

  1. Doris 22 czerwca 2022 o 10:38

    Kocham takie historie! Dzięki za podpowiedź! wiem co kupić (sobie) Siostrze na urodziny

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *