Audioteka mecenasem Plebiscytu “Opowiemci” – razem honorujemy twórczość literacką.

W świecie, gdzie literatura coraz częściej przemawia do nas nie tylko przez stronice książek, ale i przez słowa wypowiedziane, z radością ogłaszam, że serwis Audioteka po raz drugi objął swoim mecenatem Plebiscyt “Opowiemci”. To już drugi rok, kiedy wspólnie stajemy w obronie wartości i doceniamy niezwykłe osiągnięcia twórców, którzy swoją pasją i zaangażowaniem nieustannie wzbogacają świat literatury.

Plebiscyt “Opowiemci” powstał z myślą o tych twórcach, którzy często hobbystycznie, ale z wielkim sercem i zaangażowaniem, promują literaturę. Ich działania, choć mogą wydawać się skromne, mają ogromne znaczenie. To oni sprawiają, że literatura żyje, rozwija się i dotyka coraz to nowych serc i umysłów.

Audioteka, jako lider w dziedzinie audiobooków i słuchowisk, idealnie wpisuje się w ideę tego plebiscytu. Ich bogata oferta tysięcy audiobooków, od klasycznych po nowoczesne historie, jest wyrazem głębokiego zrozumienia i docenienia wartości literatury w jej różnych formach. Dzięki temu serwisowi, historie są nie tylko dobrze opowiadane, ale stają się częścią naszego codziennego życia, inspirując i wzbogacając nasze doświadczenia.

W listopadzie, Audioteka, lider wśród polskich serwisów audiobookowych, świętuje imponujący jubileusz – 15 lat na rynku. Od innowacyjnego debiutu do pozycji dominującej marki w sektorze, historia tego serwisu to opowieść o pasji do literatury i nieustannej innowacji.

Największe odkrycia tego sezonu w serwisie Audioteka!

Przedstawiam największe odkrycia serwisu Audioteka w bieżącym sezonie jesienno-zimowym. Ten czas, kiedy dni stają się krótsze, a wieczory dłuższe, jest idealny do zagłębienia się w świat audiobooków, które rozbudzają wyobraźnię i otwierają nas na nowe doświadczenia.

Nieśmiertelne dzieła Stanisława Lema już do posłuchania w serwisie Audioteka

Dzienniki Gwiazdowe
Dzienniki Gwiazdowe

Stanisław Lem, jedna z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie światowej literatury science fiction, jest postacią wyjątkowo cenioną przez serwis Audioteka. Jego twórczość, będąca mieszanką futurologii, filozofii i głębokiej humanistyki, od lat fascynuje czytelników na całym świecie. W serwisie Audioteka podjęto się ambitnego zadania przeniesienia tego dziedzictwa do świata audiobooków, co pozwala nowym pokoleniom odkrywać i doceniać jego dzieła.

Twórczość Lema wywarła znaczący wpływ nie tylko na literaturę, ale także na kino i popkulturę. Dzieła takie jak Solaris, zaadaptowane dla potrzeb filmu, zyskały międzynarodowe uznanie. W Audioteka, adaptacje audiobookowe tych dzieł otwierają je na nowe wymiary percepcji, czyniąc je dostępnymi dla szerszej publiczności.

Dzięki serwisowi Audioteka, dziedzictwo Stanisława Lema pozostaje żywe i dostępne dla kolejnych pokoleń słuchaczy, którzy w jego dziełach odnajdują nie tylko rozrywkę, ale także bogactwo myśli i inspiracji.

Figiel

To opowieść o życiu Radosława Figla, młodego i uzdolnionego lekarza, którego los rzuca w sam środek burzliwych wydarzeń. To historia, która z pewnością porwie słuchaczy swoją głębią i nieoczekiwanymi zwrotami. Radosław Figiel, mimo bycia przykładnym mężem i weteranem wojennym, skrywa mroczne sekrety. Jego życie to mieszanka dekadencji, nieokiełznanych przyjemności, ryzykownych zachowań i poszukiwań sensu w świecie pełnym kontrastów. Jego przekonanie o własnej nieśmiertelności dodaje historii niezwykłego napięcia.

Za reżyserię tej superprodukcji odpowiada Szymon Kuśmider, a w rolę Radosława Figla wciela się Jacek Beler, obdarzony niezwykłym talentem aktorskim. Obsada audiobooka to plejada gwiazd, w tym Marek Walczak, Karolina Rzepa, Otar Saralidze, Paweł Ciołkosz, Hanna Skarga, Michał Klawiter, Paweł Krucz i Bernadetta Statkiewicz. Każdy z nich nadaje swojej postaci wyjątkowy charakter, tworząc niezapomnianą mozaikę ludzkich losów.

Pierwsze Miasto Alary. Audioserial

Alara miała być nowym domem dla Ziemian. Niewielka grupa inżynierów w Pierwszym Mieście Alary czeka na przybycie Arki – statku kosmicznego, którym podróżują kolonizatorzy z odległej o czterysta lat świetlnych Ziemi. Znajdują się na nim bliscy inżynierów, potrzebni specjaliści i – co najważniejsze – nowi osadnicy, którzy mają zaludnić mroźną planetę. Ale wyczekiwane przybycie Arki nie jest spełnieniem marzeń, a przerażającym odkryciem, z którym inżynierowie będą musieli się zmierzyć…

Nexa

Ziemia, rok 2512. Ludzkość stoi na granicy upadku – życie na rodzimej planecie staje się niemożliwe, a nieliczni śmiałkowie przemierzają kosmos w poszukiwaniu nowego domu. Na jedną planet z zaopatrzeniem leci nieustraszona studentka Rita, której towarzyszy cyniczny pilot Dylan oraz nadopiekuńcza androidka Avo. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że prawie cała załoga pionierskiego statku przepadła bez wieści. Skalisty glob spowija purpurowa mgła, która obezwładnia wszelkie urządzenia. Za poznanie tajemnic obcej planety nowi przybysze będą musieli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście odnaleźli drugą Ziemię…

Zbroja światła

Wielka historia odczytana przez pryzmat zwykłych ludzi, pełna emocji, które zderzają się z nieubłaganymi trybami przeznaczenia – tak właśnie prezentuje się proza Kena Folletta, interpretowana przez mistrzowskie umiejętności Krzysztofa Gosztyły. Ta opowieść to symfonia buntu, nieustającej walki o rodzinę i wolność słowa, ukazująca ludzkie losy w ich najbardziej dramatycznych przejawach. To właśnie w tych codziennych, często niedocenianych historiach, ujawnia się prawdziwa wielkość prozy Folletta, przesycona autentycznymi emocjami i głęboką ludzką prawdą.

Kulminacją tego najpopularniejszego cyklu powieściowego Folletta, który rozpoczął się od “Filarów ziemi”, jest ta właśnie książka, stanowiąca pomost między nim a trylogią “Stulecie”. Rozgrywająca się w roku 1792, w okresie narastającej rewolucji i na krawędzi przemian, historia przenosi nas do Kingsbridge, miasta stojącego na granicy tyranii. W tle rozgrywają się dramatyczne wydarzenia: w Wielkiej Brytanii rząd dąży do przekształcenia kraju w potężne imperium handlowe, we Francji władzę przejmuje Napoleon Bonaparte, a rewolucja przemysłowa przynosi bezprecedensowe zmiany. To w tych burzliwych czasach losy mieszkańców Kingsbridge, w tym przędzarki Sal Clitheroe, tkacza Davida Shovellera i ich syna Kita, stają się symbolem walki o sprawiedliwość i lepszą przyszłość, wolną od ucisku i niesprawiedliwości.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *