Joanna Tekieli “Malownicza jesień w Olszowym Jarze” wyd. Filia

Tytuł: Malownicza jesień w Olszowym Jarze
Autorka: Joanna Tekieli
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 359
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2023
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Filia.

“Gdyby rok temu ktoś mi powiedział, że będę miała własny dom, psa i przepiękny sad, nazwałabym go marzycielem” – pomyślała. “Gdy dostałam wypowiedzenie w pracy, byłam przerażona i bliska załamania, a tymczasem właśnie to okazało się zmianą, która pociągnęła za sobą kolejne i wyprowadziła mnie na właściwą ścieżkę”.

Malownicza jesień w Olszowym Jarze

Kiedy słyszymy “Olszowy Jar”, nasze myśli natychmiast przenoszą się do malowniczego zakątka Polski, gdzie życie toczy się nieco inaczej niż w wielkich metropoliach. To miejsce, gdzie każda pora roku ukazuje swoje unikalne piękno, a mieszkańcy żyją w zgodzie z naturą, czerpiąc z niej inspiracje do swojego codziennego życia. Seria książek Joanny Tekieli wyróżnia się głębokim uczuciem i autentycznością, z którymi pisarka kreuje historie pełne namiętności, trosk, ale też radości i optymizmu. Malownicza jesień w Olszowym Jarze to kolejny, czwarty rozdział w życiu Weroniki i jej przyjaciół, w którym autorka prowadzi czytelników przez fascynującą podróż pełną emocji.

Malownicza Jesień w Olszowym Jarze

Malownicza jesień w Olszowym Jarze – to poruszające przebudzenie emocji

Jesień w literaturze często bywa przedstawiana jako melancholijna pora roku, moment refleksji i przemyśleń. Jednak w powieści Malownicza jesień w Olszowym Jarze jest inaczej. Choć jesień przynosi z sobą krótsze dni, spadające liście i chłodniejsze powietrze, dla Weroniki to czas pełen wyzwań i nowych możliwości. Jej kariera zawodowa rozwija się w szybkim tempie, zleceń przybywa, a za nimi pojawiają się nowe obowiązki i odpowiedzialności. Ale czy przy tak intensywnym trybie życia jest miejsce na miłość? Czy relacja z Darkiem przetrwa próbę czasu i odległości? A może to właśnie jesienna aura wzmocni ich uczucia?

Nie tylko główni bohaterowie przechodzą metamorfozę. Mieszkańcy Olszowego Jaru, jak Wiola, Lidka, Tomek, także doświadczają zmian w swoim życiu emocjonalnym. Historie miłosne kwitną, inni bohaterowie borykają się z wątpliwościami i pytają się, co przyniesie przyszłość.

W trakcie lektury czułam szczególny sentyment wobec postaci Weroniki. Jej wrażliwość, empatia i głębokie zrozumienie innych kobiet sprawiły, że stała się dla mnie bohaterką wyjątkowo bliską mojemu sercu. Szczególnie ujął mnie moment, kiedy Małgosia boryka się z trudnościami łączenia roli matki z obowiązkami zawodowymi. Weronika, z całą swoją delikatnością i mądrością, potrafiła ją wspaniale pocieszyć i przypomnieć, że każda kobieta ma prawo do własnych wyborów i że nie ma jednej, właściwej drogi dla nas wszystkich. Autorka w swoich książkach nie unika trudnych tematów, wręcz przeciwnie, z niesamowitą wrażliwością i subtelnym piórem porusza bardzo życiowe sprawy, dzięki czemu czuje się, że jest blisko swoich czytelników. Jej postacie i sytuacje, w jakich się znajdują, odzwierciedlają realia wielu kobiet, co sprawia, że czytając jej książki, czujemy się zrozumiane i uspokojone.

Malownicza Jesień w Olszowym Jarze

Jednym z najbardziej ujmujących momentów w książce jest scena, kiedy Weronika i Darek decydują się odwiedzić schronisko dla zwierząt. Oboje, prowadzeni sercem i chęcią niesienia pomocy, wybierają się w poszukiwaniu czworonoga, który dołączy do ich rodziny. Ta scena, pełna czułości, autentycznych emocji i nieopisanej radości z podejmowania tak ważnej decyzji, jeszcze bardziej zbliża nas do głównych bohaterów powieści. Joanna Tekieli z niezwykłym wyczuciem przedstawia prostotę ludzkich uczuć, a sposób, w jaki opisuje relacje Weroniki i Darka z bezdomnymi zwierzakami, czyni ich postacie jeszcze bardziej ludzkimi i autentycznymi. To wszystko sprawia, że po prostu nie da się nie polubić bohaterów tej opowieści.

Malownicza jesień w Olszowym Jarze to książka o odnajdywaniu siebie, o miłości, która potrafi przetrwać najtrudniejsze chwile, o silnych więziach przyjaźni i o tym, jak ważne jest, aby umieć docenić każdą chwilę. To opowieść, która przypomina nam, że nawet w najbardziej burzliwych czasach jesteśmy w stanie znaleźć spokój i radość w otaczającej nas przyrodzie.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zanurzyć się w świat Joanny Tekieli, Malownicza jesień w Olszowym Jarze stanowi doskonałą okazję, by rozpocząć tę podróż. Z pewnością nie pożałujecie!


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *