Weekend z T.R. Ragan i wydawnictwem Filia

Tytuł: Obsesja matki
Autor: T.R. Ragan
Przekład: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 350
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2021
Tytuł: Śmiertelna rozpacz
Autorka: T.R. Ragan
Przekład: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 345
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2021
Tytuł: Gniew matki
Autor: T.R. Ragan
Przekład: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 370
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2021

T.R. Ragan, Gniew matki

Gniew matki opowiada zatrważającą historię Faith, nauczycielki, której mąż zostaje zamordowany, a dzieci porwane. To historia o przemianie matki w żądnego sprawiedliwości myśliwego, który dla uratowania własnych dzieci jest w stanie poświęcić wszystko. Kiedy prawo i oficjalne służby nie potrafią jej pomóc, decyduje się zejść do świata przestępczego, by na własną rękę rozwiązać tę sprawę.

Zacisnęła dłonie w pięści i dodała łamiącym się głosem: – Możecie nazywać mnie Furia.

Gniew matki

T.R. Ragan wykreowała bardzo wiarygodną postać, która mimo konsekwencji, by ratować swoją rodzinę, decyduje się na misję samobójczą. Nie wszystko pójdzie tak, jakby tego bohaterka oczekiwała, pewne tajemnice pozostaną nieodkryte, dopóki nie sięgniemy po kolejne tomy.

T.R. Ragan, Śmiertelna rozpacz

Po traumatycznych doświadczeniach, jakie przeżyła główna bohaterka, Faith nie ma już możliwości powrotu do stanu sprzed dramatycznych wydarzeń. Jej mąż nie żyje, a dzieci wciąż nie zostały odnalezione.

Śmiertelna rozpacz to druga część cyklu o Faith McMann, w której główna bohaterka, kierowana pragnieniem odnalezienia dzieci i chęcią zemsty stara się rozbić organizację przestępczą zajmującą się handlem żywym towarem. W drugiej części jeszcze mocniej dostrzegamy przemianę głównej bohaterki, która nie powstrzyma się przed niczym w drodze do wymierzenia sprawiedliwości.

T.R. Ragan, Obsesja matki

W trzeciej części serii czytelnik otrzyma odpowiedzi na pytania, które systematycznie pojawiały się przez całą historię. Podobnie jak w poprzednich tytułach zmierzymy się z całym przekrojem emocji związanych z okrucieństwem wobec uprowadzanych dzieci i kobiet.

Cała seria, choć w większości fikcyjna, porusza temat wciąż aktualnego problemu handlu ludźmi, przez co dzielimy gniew głównej bohaterki i pragniemy, by niszczące życie praktyki zostały odkryte i osądzone. Współczesne niewolnictwo to temat, o którym wciąż niewiele wiemy. Autorka każdą z książek dedykuje osobom oraz organizacjom działającym na rzecz pomocy ofiarom handlu ludźmi.

Byłam bardzo ciekawa, jak autorka połączy tę trylogię w całość. Każda z książek zawiera w sobie mnóstwo akcji, fabuła jest obrazowa, poruszająca trudny temat, jakim jest handel żywym towarem. Cała seria na pewno zadowoli miłośników mrocznych thrillerów.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *