Back to school! Z Audioteką szkoła to prawdziwa frajda!

Początek roku szkolnego to zdecydowanie bardzo ekscytujący czas w roku dla uczniów w każdym wieku, choć potrafi być również stresujący. Zarówno dzieci, nastolatkowie, jak i ich rodzice pragną, by nadchodzący rok był pełen nowych wrażeń, wiedzy i dobrej zabawy, która zachęci do dalszej edukacji.

Razem z serwisem Audioteka przygotowaliśmy dla was listę niezwykłych audiobooków, słuchowisk i megaprodukcji, które wywołają uśmiech na twarzy dzieci i młodzieży. Każdą z propozycji idealnie nadaje się na wspólne słuchanie oraz dyskusje na temat poruszanych spraw. Zebrane dla was propozycje doskonale nadają się do słuchania podczas roku szkolnego. Na dodatek zestawienie to zawiera listę najciekawszych lektur, które z uwagi na ich produkcję przekonają słuchacza nawet do najbardziej wymagającej klasyki.

W tym tygodniu szczególnie zachęcamy was do dołączenia do Audioteki Klub, gdzie odsłuchacie lektury szkolne w wygodnej, przystępnej formie audio. Otrzymacie pełne rozmachu superprodukcje i poznacie nowości wydawnicze. To tysiące godzin rozwijających treści dla Twojego dziecka!

Dla młodszych słuchaczy polecam również Audiotekę Kids! Dzięki niej zapewnisz najmłodszym słuchaczom dostęp do setek przyjaznych im audiobooków – specjalnie wyselekcjonowanego katalogu bajek, lektur szkolnych, nagrań edukacyjnych.

Szkoła podstawowa:

Nowe przygody Mikołajka

Nowe przygody Mikołajka to osiemdziesiąt opowiadań z mnóstwem zabawnych ilustracji Sempégo. Historyjki Goscinny’ego podbijają serca najmłodszych czytelników, a starszych przenoszą w czasy, kiedy sami byli mali…

W gronie przyjaciół Mikołajka jest zawsze wesoło. Alcest ciągle je, Gotfryd daje kolegom swoje zabawki, żeby je do końca popsuli, a Euzebiusz lubi się bić, ale tylko z przyjaciółmi, bo jest bardzo nieśmiały. Opowiadania z najnowszego tomu to pełne zwariowanych pomysłów przygody małego urwisa.

Dzieci z Bullerbyn

Ta niezwykła historia o szóstce niezwykle kreatywnych dzieci pierwotnie została opublikowana w 1947 roku w Szwecji. Od tego czasu została przetłumaczona na wiele języków, stając się bestsellerem w kilkudziesięciu krajach w tym w Polsce.

To, co zachwyca dorosłych i dzieci w przygodach niesfornej gromady i sprawia, że ich przygody stały się ponadczasowe to obraz, w jaki sposób najmłodsi mają możliwość uczestniczenia we wszystkich codziennych czynnościach w wiosce. Środowisko, w którym funkcjonują, zapewnia im ważne, dostosowane do ich wieku role i obowiązki w społeczności. Z ogromną przyjemnością śledzimy ich wzloty i upadki, szalone pomysły i relacje z otoczeniem. Audiobook czytany przez Edytę Jungowską doskonale nadaje się na rodzinne spędzenie czasu przy lekturze.

Przygody Alicji w Krainie Czarów

Przygotujcie się na rozśpiewaną podróż do Krainy Czarów! Pewnego dnia Alicja wpada do króliczej nory i trafia do niezwykłego świata jak ze snu. Codzienna rzeczywistość Alicji daleko odbiega od tej, w której przypada jej rozpocząć swoją przygodę. Na swojej drodze spotyka mnóstwo niesamowitych i dziwnych postaci, m.in. Szalonego Kapelusznika, Pana Gąsienicę palącego fajkę wodną, Postrzelonego Zajączka czy gniewną Królową Kier.

Specjalnie do superprodukcji powstała piosenka “Znikam”, którą wykonała odgrywająca rolę Alicji – Zuza Jabłońska.

Magiczne drzewo. Czerwone krzesło

Książka Andrzeja Maleszki stała się podstawą znakomicie przyjętej adaptacji filmowej, a teraz do rąk odbiorców trafia również wersja audio tego znakomitego przygodowego tekstu. Usłyszymy historię trojga dzieci, które nieco przypadkiem trafiają na niezwykłe krzesło wykonane z magicznego, spełniającego dobre i złe prośby drzewa. Będzie niebezpiecznie i wesoło, ale przede wszystkim tajemniczo i magicznie.

Pierwsza odsłona znakomitej historii o Magicznym drzewie spełniającym życzenia. Wielokrotnie nagradzane i adaptowane „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” to jeden z największych wydawniczych przebojów ostatnich lat, który wciąż zyskuje na popularności.

Książka w wersji audio ukazała się w interpretacji Marcina Dorocińskiego.

Mity greckie dla dzieci

Z myślą o najmłodszych Grzegorz Kasdepke, autor wielu cenionych i niezmiernie lubianych książek, przygotował zbiór mitów greckich. Teraz, dzięki temu, że historie zostały opowiedziane językiem prostszym i zrozumiałym, maluchy mogą poznać te fascynujące historie, dowiedzieć się o postaciach, które na trwałe weszły do europejskiej kultury, a ponadto posłuchać opowieści, które bawią i uczą.

Piątka z Zakątka

„Piątka z Zakątka” to niezwykle zabawna książka o świecie widzianym oczami dziesięciolatka – o śmiesznych wydarzeniach w domu i w szkole, podwórkowych przygodach, pomysłowych zabawach, małych i większych problemach, o rodzicach, nauczycielach i kolegach z klasy.

„Piątka z Zakątka” otrzymała nagrodę „Małego Donga”, przyznawaną przez jury dziecięce za najlepszą książkę roku. Jest również lekturą polecaną w szkole podstawowej.

Niekończąca się historia

Bastian kocha książki. Zanurzając się w lekturze zapomina o kłopotach w szkole i samotności. „Niekończąca się historia” stanie się jednak dla niego książką niezwykłą. Okaże się bowiem, że opisany w niej świat ginącej, magicznej Fantazjany może uratować jedna tylko osoba, a jest nią… Bastian. Czy chłopcu uda się pokonać strach i wyruszy na ratunek ukochanej krainy?

Czytają: Edyta Jungowska i Piotr Fronczewski

Szatan z siódmej klasy

Który z chłopców nie pragnął poczuć się przez moment Sherlockiem Holmesem? Niezwykle inteligentny i szlachetny siedemnastoletni Adam Cisowski pokazuje, że każdy może nim zostać. Opowieść pełna trzymających w napięciu przygód, napisana z niezwykłym humorem, do dziś nie traci nic ze swej świeżości. Od czasu ukazania się tej arcyważnej książki w 1937 roku, cieszy się ona niesłabnącą popularnością. Po wielokroć wznawiana, trzykrotnie zekranizowana, wielokrotnie przenoszona na scenę teatralną.

Teraz również do wysłuchania w doskonałej interpretacji Wojciecha Malajkata.

Charlie i fabryka czekolady

Puszyste, bąbelkowe wodospady, słodycze z telewizora czy najzdrowsza na świecie witaminolada… Aż cieknie ślinka! Ale czy to na pewno raj dla łasuchów? Przekonajcie się sami! Jedno jest pewne – ta wycieczka odczaruje życie Charliego na zawsze!

Nowa odsłona dziecięcej klasyki Roalda Dahla po raz pierwszy w doskonałym przekładzie Michała Rusinka.

Gimnazjum i liceum:

Mistrz i Małgorzata

Jedna z najważniejszych powieści XX wieku, która na stałe weszła do kanonu literatury światowej jest już dostępna dla słuchaczy serwisu! W rozmowę dwóch moskiewskich literatów niespodziewanie wtrąca się tajemniczy cudzoziemiec. Wydarzenie to rozpoczyna serię wielu niewyjaśnionych zjawisk, jakie będą mieć miejsce w stolicy Związku Radzieckiego przez najbliższe kilka dni, a których zwieńczeniem będzie bal u szatana.

Superprodukcja z udziałem ponad 60 najlepszych polskich głosów, w tym Magdaleny Różczki oraz Andrzeja Chyry, w reżyserii Dariusza Błaszczyka to prawdziwa uczta dla uszu.

Dodatkowo do stworzenia atmosfer wykorzystane zostały oryginalne nagrania z lat 30. XX w., opracowane przez Craiga Smitha z California Institute of the Arts.

Hobbit. Czyli tam i z powrotem

Hobbit, czyli tam i z powrotem – zarówno Hobbit, czyli tam i z powrotem, jak i Władca Pierścieni powstały pod wpływem dobrze znanych autorowi legend staroangielskich, pełnych czarodziejów, smoków i przedmiotów o nadprzyrodzonej mocy. Jednakże sam hobbit, istota większa od liliputa, ale mniejsza od krasnoluda, jest oryginalnym pomysłem Tolkiena. Fantastyczny, przemyślany do najdrobniejszych szczegółów świat z powieści także powstał w wyobraźni pisarza, a barwna fabuła kryje głębszy sens i wiele analogii do współczesności.

Niezwyciężony

Audiobook otwierający cykl Lemoteka to jedna z najsłynniejszych powieści Stanisława Lema i zarazem klasyka gatunku science-fiction. Audioteka, wraz z partnerem tego projektu HTC, stworzyła jedyną w swoim rodzaju superprodukcję. Wyreżyserowany przez Grzegorza Pawlaka audio-spektakl wyznaczył nową jakość realizacji audiobooków.

Wybierz się razem z nami na planetę Regis III i wraz z załogą statku wyrusz na poszukiwanie Kondora – bliźniaczej jednostki, z którą stracono łączność po jej wylądowaniu. Zachowując największe środki ostrożności zbadaj wielką tajemnicę ukrytą na obcej planecie.

Kamienie na szaniec. Lektura z opracowaniem

Honor, służba ojczyźnie, bohaterstwo, siła przyjaźni – to historia Alka, Rudego i Zośki – młodych bohaterów wstrząsającej książki Aleksandra Kamińskiego, którzy podjęli walkę z bronią w ręku o przywrócenie niepodległości utraconej w 1939 r., nawet za cenę swego życia. Dramatyczna opowieść o młodych ludziach w czasie wojennej zawieruchy przybliża losy prawdziwych postaci, konkretnych wydarzeń, ale też jest opowieścią o zmaganiach całego pokolenia z hitlerowską okupacją.

Pan Tadeusz

Polska epopeja narodowa w zupełnie nowym wydaniu

Krzysztof Gosztyła widzi to, czego nie dostrzegł nikt przed nim.
Opowiada tak, że tęsknimy za tamtym Soplicowem i ludźmi, którzy wierzyli, kochali i żyli nadzieją.
Kiedy wysłuchasz tej interpretacji, Ty również będziesz mógł powiedzieć: byłem w Soplicowie i poznałem ich wszystkich.

Rok 1984

Wielki brat patrzy – to właśnie napisy tej treści, w antyutopii Orwella krzyczące z plakatów rozlepionych po całym Londynie, natchnęły twórców telewizyjnego show „Big Brother”. Czyżby wraz z upadkiem komunizmu wielka, oskarżycielska powieść straciła swoją rację bytu, stając się zaledwie inspiracją programu rozrywkowego? Nie. Bo ukazuje świat, który zawsze może powrócić. Świat pustych sklepów, permanentnej wojny, jednej wiary.

Klaustrofobiczny świat Wielkiego Brata, w którym każda sekunda ludzkiego życia znajduje się pod kontrolą, a dominującym uczuciem jest strach. Świat, w którym ludzie czują się bezradni i samotni, miłość uchodzi za zbrodnię, a takie pojęcie jak „wolność” i „sprawiedliwość” nie istnieją. Na świecie są miejsca, gdzie ten stan wciąż trwa. I zawsze znajdą się „cudotwórcy” gotowi obiecywać stworzenie nowego ładu, który od wizji Orwella dzieli tylko krok. Niestety, piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami…

Zbrodnia i kara

Dzieło jednego z najbardziej wpływowych powieściopisarzy literatury rosyjskiej i światowej w niezwykłej oprawie. Specjalnie skomponowana muzyka, w której znajdziecie improwizacje wybitnych twórców awangardowych zaproszonych przez Mikołaja Trzaskę.

Były student prawa, Rodion Raskolnikow kwestionuje porządek świata – uważa, że wybitna jednostka ma prawo zabić, a geniusz jest usprawiedliwieniem dla zbrodni. Chłopak rości sobie prawo do bycia taką jednostką: okrada i zabija starą lichwiarkę oraz jej siostrę. Od momentu zbrodni jego życie staje się jednak pasmem udręk i oczekiwaniem na karę, która musi nadejść…

• Superprodukcja z udziałem m.in. Jędrzeja Hycnara, Mateusza Damięckiego, Karoliny Gorczycy i Ewy Szykulskiej.

Ogniem i mieczem

Pan Wołodyjowski, Zagłoba i Kmicic to bohaterowie niezapomniani, których znają wszystkie pokolenia Polaków. Akcja pierwszego tomu rozgrywa się w XVII wieku. Na tle tragicznego konfliktu polsko-ukraińskiego, wojen polsko-kozackich i powstania Bohdana Chmielnickiego autor opisuje historię miłości Jana Skrzetuskiego do pięknej Heleny Kurcewiczówny.

Proces

Pewnego dnia w mieszkaniu Józefa K. Stawiają się dwaj urzędnicy i oznajmiają mu, że został aresztowany. Problem w tym, że Józef K. nie popełnił najmniejszego nawet wykroczenia. Wiadomość o procesie szybko dociera do całego jego otoczenia, spychając go w coraz głębsze odmęty wyobcowania.

Najsłynniejsza powieść Franza Kafki, arcydzieło literatury światowej. Pełna surrealizmu, unikalnej, przesyconej grozą atmosfery historia, opowiadająca o samotności, aparacie opresji, ale też o odpowiedzialności za własne czyny.

Nauka języków obcych:

Angielski. Kurs podstawowy

Audiobook jest przeznaczony jest dla osób, które zaczynają naukę języka, może też być wykorzystywany przez tych, którzy chcieliby szybko przypomnieć sobie podstawy języka lub przygotować się do podróży. Kurs obejmuje 12 lekcji – co daje aż 128 minut nagrań. Lekcje podzielone są tematycznie i pozwalają na przyswojenie 1000 najbardziej potrzebnych słów i zwrotów. Nauczymy się pytać o drogę, robić zakupy, zamawiać w restauracji, rozmawiać w sprawie pracy. Przy okazji każdej lekcji poruszane jest inne zagadnienie gramatyczne. Audiobook prezentuje oprócz nauki słówek metodą powtarzania, także charakterystyczne dialogi oraz ćwiczenia utrwalające i sprawdzające umiejętności.

Angielski dla średnio zaawansowanych (Lekcje 1-13)

To nie jest typowy kurs, w którym do znudzenia powtarzasz słówka i zdania. W każdej lekcji:
• osłuchasz się z autentycznym językiem i utrwalisz słownictwo w kontekście, słuchając dialogów i tekstów;
• poznasz nowe słowa i zwroty oraz opanujesz poprawną wymowę dzięki specjalnemu systemowi powtórek;
• zrozumiesz zasady gramatyki i nauczysz się układać zdania;
• sprawdzisz się, samodzielnie tworząc wypowiedzi w specjalnych ćwiczeniach konwersacyjnych z lektorem.

Niemiecki na poziomie

Potrafisz posługiwać się językiem niemieckim tylko w prostych sytuacjach i nie chcesz na tym poprzestać? Zamierzasz doskonalić umiejętności, poszerzać wiedzę, chcesz nabrać językowej pewności siebie i płynności w mówieniu? Kurs Lingo jest właśnie dla Ciebie!

Hiszpański na poziomie

Audiobook zawiera kompletny kurs dla wszystkich, którzy chcą utrwalić i udoskonalić znajomość języka hiszpańskiego. Dzięki systemowi nagrań MP3 uczyć można się w dowolnym miejscu i czasie.

Zapraszam was również do oddawania głosów w plebiscycie “Opowiemci”, w którym partnerem jest serwis Audioteka: dobrze opowiedziane historie.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *