Idealne propozycje na Mikołaja i Święta!

Kto regularnie śledzi moje publikacje, ten wie, że książki z motywem Świąt Bożego Narodzenia mogłabym czytać już w lipcu! Jestem wielką miłośniczką świątecznych opowieści oprószonych magią rodzinnych spotkań. Dodają mi one otuchy, przywracają w wiarę w dobroć i miłość, umilają chłodne wieczory.

Chcę się dzisiaj z wami podzielić audiobookami, słuchowiskami i superprodukcjami od Audioteki, które nie tylko przybliżą wam spotkanie z gwiazdorem, ale również hardo otoczą śniegiem i lodem!

Stacja Arktyczna Zebra

Atomowa łódź podwodna wyrusza na pomoc zniszczonej stacji badawczej na Biegunie Północnym. Pożar zdziesiątkował Stację Arktyczną Zebra, a uwięzieni w śnieżnej pułapce ludzie czekają na pomoc. Jednak na drodze ekipy ratunkowej staje seria tajemniczych wypadków…

Niesamowita superprodukcja w reżyserii Grzegorza Gutkowskiego, która przeniesie słuchaczy w najdalsze zakątki naszej Ziemi.

Północ w Everwood

Hoffmannowski „Dziadek do orzechów” w wersji dla dorosłych. Opowieść pełna baśniowych czarów, niesamowitości i grozy – uwodzicielska i niepokojąca.

Marietta Stelle marzy o karierze baletnicy. Jednak w miarę zbliżania się Świąt Bożego Narodzenia z coraz większym smutkiem myśli o tym, że będzie musiała porzucić swoją pasję – rodzina życzy sobie, by w dzień Nowego Roku wyszła za mąż i zajęła należne sobie miejsce w społeczeństwie. Kiedy sąsiednią kamienicę kupuje tajemniczy wytwórca zabawek dr Drosselmeier, Marietta nie przeczuwa jeszcze, że wkrótce w jej życie wkroczy magia.

Dzwonki, gwiazdki i słomki

Świat tonie w białym puchu, mieniąc się kolorami zimy. Matylda, pełna pogody ducha młoda kobieta decyduje się spędzić Święta Bożego Narodzenia z rodziną swojej najlepszej przyjaciółki, Halszki. Kobieta cieszy się na wyjazd, pragnąc odpoczynku i ciepła przychylnych jej osób po ciężkim roku, którego doświadczyła w życiu osobistym. Podlasie przyniesie jej jednak o wiele więcej, niż mogłaby to przewidzieć…

Dzwonki, gwiazdki i słomki to niezwykła, świąteczna powieść obyczajowa z rodzinnymi tajemnicami w tle. Czytelnik poczuje magię nadchodzących świąt przepełnioną staropolskimi tradycjami. Matylda to młoda, sympatyczna kobieta z sercem na dłoni, która swoim temperamentem i miejscami narwanych charakterem sprawia, że pozostałym bohaterom będą jeżyć się włosy na głowie. Jest ona jednak postacią wyrazistą, popychającą akcję do przodu.

Dzwonki, gwiazdki i słomki polecam wszystkim miłośnikom tajemnic i rodzinnych historii. Autorka lekkim piórem utkała opowieść wręcz stworzoną do czytania pod kocem z kubkiem ciepłej herbaty.

Cztery pory baśni. Zima 1, 2, 3

Zima to czas opowieści o śnie nietoperza, jaskółce i sfinksie (z Egiptu), pocztówce z Australii (tam też jest ciepło), zmęczonym leniu (naprawdę zmęczonym), o białym kruku, lisie polarnym i dziurze w dziurze, o szadziowych bukietach, ale także o pierwszych przejawach nadchodzącej wiosny: pierwiosnkach, soplach, kotkach (tych wierzbowych). Te opowieści-baśnie zebrał Włodzimierz Dulemba, a przeczytała Bożena Stachura.

Przedstawiony w Czterech porach baśni świat – częściowo realny, częściowo fantastyczny – ukazuje najbliższą dziecku rzeczywistość. Mały słuchacz dowiaduje się o zwyczajach zwierząt, znaczeniu niektórych roślin, a także wadach i zaletach ludzi. Warto posłuchać.

Zimowanie. Moc odpoczynku i wyciszenia, kiedy wszystko idzie nie tak

Zimowanie to spędzanie czasu w chłodzie. To jałowy okres w życiu, kiedy czujemy się odrzuceni, zablokowani na drodze rozwoju, zepchnięci do roli outsidera. Katherine May zaprasza nas w przemieniającą podróż po życiowych zimach. Odwołuje się do własnych trudnych doświadczeń, a także obserwacji świata przyrody i przykładów z literatury. Czerpie inspiracje z wielu źródeł, jak: obrzędy związane z grudniowym przesileniem, sen zimowy koszatki, twórczość C.S. Lewisa i Sylvii Plath, pływanie w lodowatej wodzie czy cykl życia pszczół.

Ta książka pomaga zrozumieć, że życie nie przebiega linearnie, ale opiera się na cykliczności. Niczym najlepsza przyjaciółka uczy spokojnej i mądrej reakcji na trudności, afirmacji autentyczności i prawdziwej troski o siebie. Pokazuje, jak przejść przez zimę, żeby przygotowała nas na lato.

Opowieść wigilijna

Historia, która należy do klasyki literatury światowej i którą powinien poznać każdy. Chciwego i zgorzkniałego kupca, Scrooge’a, czekają kolejne samotne święta Bożego Narodzenia. Nie martwi go to jednak wcale. Od lat jest już bowiem niezdolny do odczuwania radości z powodu ich nadejścia. Ale tym razem będzie inaczej… Wizyta niespodziewanych “gości” sprawi, że postanowi odmienić całe swoje dotychczasowe życie… Piękna opowieść o magii i potędze świąt w znakomitym tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego, autora przekładu Opowieści z Narnii. Opowieść wigilijną świetnie się słucha, zwłaszcza w interpretacji Zbigniewa Zapasiewicza, który postać głównego bohatera czyni niezwykle sugestywną i doskonale wypunktowuje wszystkie niuanse prozy Charlesa Dickensa.

Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta

Najbardziej przebojowa książka świątecznego sezonu – błyskotliwa, inteligentna, napisana z sercem i z feministycznym zacięciem!

Co wiemy o Pani Mikołajowej? W rzeczy samej prawie… NIC. Od setek lat wtapia się w tło bożonarodzeniowych historii. Może jednak dawno temu opacznie zrozumieliśmy tę historię? Może prawda zniknęła nam z pola widzenia, a wraz z nią Pani Mikołajowa? Oto historia, którą powinniście znać – opowieść o wytrwałości i drobnych aktach dobroci oraz o dwóch wspaniałych dziewczynach, które na zawsze zmieniły oblicze świąt.

Od kilku miesięcy opowiadam o głównym partnerze plebiscytu – serwisie Audioteka. Nie bez powodu! Audioteka specjalnie dla uczestników rankingu przygotowała wyjątkową niespodziankę! Każda osoba, która odda swój głos na ulubionego twórcę, otrzyma w wiadomości zwrotnej prezent! Jaki? Dowiesz się głosując w rankingu!


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *