Ulubieniec miesiąca-Kicia Kocia w serwisie Audioteka!

Wpis powstał w ramach współpracy reklamowej z serwisem Audioteka. Dziękuję pannie H. za zgodę i chęć zaprezentowania wam osobiście swoich ulubionych audiobooków!

Przygody zabawnej i rezolutnej Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej to zdecydowanie jedna z naszych ulubionych serii książkowych. Nie sądziłam jednak, że nowa odsłona książeczek dla maluchów, która dostępna jest w serwisie Audioteka zrobi w naszym domu taki szał! Zachwyceni głosem Macieja Stuhra słuchamy od rana do wieczora bawiąc się i ucząc jednocześnie!

Co najbardziej lubimy w serii o Kici Koci:

 • Możliwość słuchania w czasie podróży!
 • Bardzo przyjemny lektor (Maciej Stuhr jest świetny!) z doskonałą modulacją głosu.
 • Przygody Kici Koci są wciągające, często dotyczą sytuacji z życia codziennego, gdzie możemy nauczyć się, jak radzić sobie z domowymi obowiązkami. Kotka towarzyszy nam w ciągu różnych pór roku, przeżywa podobne emocje co dziecko.
 • Oferta audiobooków jest bardzo szeroka i różnorodna. W serwisie Audioteka dostępnych jest ponad 30 nagrań!

Nasze ulubione tytuły:

Razem z Panną H. przygotowaliśmy spis naszych ulubionych audiobooków! Lista ta jest subiektywna i chętnie przeczytamy wasze ulubione słuchowiska w komentarzu!

 • “Kicia Kocia u dentysty”. Kicia Kocia wybiera się do dentysty! Nigdy jeszcze nie była dentystycznym gabinecie. Jest ciekawa, ale trochę się boi. Starannie myje ząbki, pani doktor je obejrzy, żeby stwierdzić, czy są zdrowe. Ząbki są zdrowe, Kicia Kocia już się nie boi i obiecuje, że będzie o nie dbała i zachęci do tego swoich przyjaciół.
 • “Kicia Kocia zostaje policjantką”. Kicia Kocia, wracając z mamą z zakupów, przeżyła niesamowitą przygodę: interwencję prawdziwego policjanta. Sprawdź, czy pan policjant chciał aresztować Kicię Kocię i co wydarzyło się dalej!
 • “Kicia Kocia majsterkuje”. Kicia Kocia spędza cały dzień z dziadkiem. Dziadek ma zawsze wspaniałe pomysły! Tym razem postanawiają wspólnie zbudować… szafkę dla babci. Kicia Kocia dowie się przy okazji wielu pożytecznych rzeczy.
 • “Kicia Kocia na basenie”. Kicia Kocia wybrała się na pływalnię. Przygotowała się do tej wyprawy i spakowała niezbędne rzeczy. Nie wiedziała, że basen jest taki ogromny! Na szczęście na miejscu spotkała Packa. Czy Kicia Kocia pokona swój strach i wskoczy do wody? Jak skończy się ta wodna przygoda?
 • “Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny”. Kicia Kocia bardzo lubi śpiewać. Śpiewa przy myciu zębów, na huśtawce, gdy idzie do przedszkola, a nawet kiedy kładzie się spać. Pewnego razu na spacerze zobaczyła orkiestrę dętą i zapragnęła założyć zespół muzyczny – oczywiście razem ze swoimi przyjaciółmi, Packiem, Juliankiem i Adelką. Wszyscy prędko nauczyli się grać, przy okazji poznając wiele instrumentów muzycznych. A na koniec odegrali wspaniały koncert.

Koniecznie dajcie znać, czy znacie i lubicie tę serię!


2 Comments

 1. Karol Skrzypek 23 marca 2023 o 15:40

  Niektóre z przygód Kici Koci znam już chyba na pamięć. Czytamy z dzieckiem codziennie. Dobrze wiedzieć, że są dostępne w wersji audio – chętnie odsłuchamy :)

  1. opowiemci 16 czerwca 2023 o 15:04

   Bardzo polecam całą serię! :)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *