“Którędy do Yellowstone” Wyd. Dwie Siostry

Tytuł: Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych
Autorzy: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 125
Okładka: Twarda
Rok wydania: 2020
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Dwie Siostry

Jaką roślinność spotkamy w Parku Narodowym Grenlandii? Jak żyć bez wody i w pustynnym upale? Na terenie którego parku mieści się dziewięć tybetańskich wiosek?

Nie znacie odpowiedzi? Nie martwcie się! Wszystkiego, co najistotniejsze dowiecie się z albumu Którędy do Yellowstone. Aleksander i Daniel Mizielińscy przygotowali pięknie ilustrowany przewodnik po najciekawszych parkach narodowych. W każdym rozdziale autorzy biorą pod lupę inny teren, przyglądając się jego historii, faunie i florze, dołączając ciekawostki, które z pewnością zainteresują nie tylko najmłodszych odkrywców.

Którędy do Yellowstone

Nie obawiajcie się jednak zbyt mocno skondensowanej encyklopedycznej wiedzy. W środku, oprócz klasycznych plansz z informacjami o przyrodzie, znajduje się komiks. Ta graficzna opowieść przyciągnie uwagę nawet najbardziej wymagających czytelników, z pewnością rozbudzi jeszcze większą ciekawość otaczającej nas natury.


Którędy do Yellowstone

Na ogromny plus całego albumu składa się pierwszy rozdział poświęcony położonemu w województwie podlaskim Białowieskiemu Parkowi Narodowemu.

W tej części poznamy nie tylko historię tego obszaru, ale również uzupełnimy wiedzę o występujące tam rośliny. Naszym przewodnikiem po tym pięknym obszarze znajdującym się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO będzie nie kto inny, jak żubr europejski.

Mam nadzieję, że Którędy do Yellowstone zagości również na waszych półkach!

4 Comments

  1. Zuza Śmiałek 2 lipca 2020 o 09:33

    Jaki cudowny albo, moja córka uwielbia takie historie gdzie można poznawać parki, fauny i flory. Na pewno pojawi się u nas w domu :)

  2. Monia 2 lipca 2020 o 09:33

    Jak tam ślicznie! Piękne zdjęcia!

  3. Książkowy raj Pauli 2 lipca 2020 o 09:34

    To bardzo ważne, by zabierać dzieci w takie piękne rejony choćby na papierze :)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *