Janelle Brown “Oszustka” wyd. Agora

Tytuł: Oszustka
Autorka: Janelle Brown
Przekład: Łukasz Błaszczyk
Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 559
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2021
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Agora.

Kiedy marzenie o karierze związanej z dziełami sztuki legnie w gruzach, Nina wraz ze swoim irlandzkim chłopakiem, Lachlanem, zdecydują się okradać bogatych nastolatków w Los Angeles. Kiedy mama Niny ciężko zachoruje, bohaterka będzie zdeterminowana do przeprowadzenia bardzo zuchwałego i niebezpiecznego oszustwa.

Vanessa to młoda, uprzywilejowana spadkobierczyni rodu, która stała się celebrytką na Instagramie i czerpie z tego powodu wiele korzyści. Ścieżki Niny, Vanessy i Lachlana niebezpiecznie się skrzyżują, a na pierwszy plan wysuną się mroczne tajemnice i chęć zemsty.

Oszustka 2

Narracja poprowadzona z perspektywy Vanessy i Niny pozwala czytelnikowi doskonale wciągnąć się od pierwszych stron w całą historię. Poznajemy dwie odmienne perspektywy, każda z bohaterek posiada wiele hipnotyzujących cech, dzięki czemu śledzimy całą akcję z zaciekawieniem. Mimo wielu momentów, które sprawią, że nie polubimy rozkapryszonych bohaterek, uważam, że autorka wykonała dobrą pracę w kreacji ich charakterów i życiowych celów. To, co nas od nich odpycha, jednocześnie przyciąga i sprawia, że decydujemy się czytać dalej.

Młodzi i bajecznie bogaci. Dzieci miliarderów, milenialsi milionerzy, instagramowa śmietanka. “Influencerzy”. Mają wszystko i chcą, by wiedział o tym cały świat.

Oszustka

Oszustka to naprawdę ciekawa i wieloaspektowa historia. Pod fasadą powieści akcji z kradzieżą dzieł sztuki w tle, otrzymujemy ostrzeżenie przed życiem w nurcie instafriendly. Autorka rysuje przed czytelnikami obraz dramatycznych wydarzeń, które zasłaniane są przez olśniewającą biżuterię, markowe ubrania i ekskluzywne podróże. W pogoni za komentarzami i polubieniami rezygnujemy z moralnych wartości, prawdziwych relacji, będąc dodatkowo narażonym na wszelkiego rodzaju manipulacje i oszustwa.

Na wielki plus tej historii zasługuje fakt, ze mroczą atmosferę nie tworzą zbrodnie i przemoc, ale emocje i tajemnice, którymi autorka oplotła bohaterów. Oszustka to wciągająca, pomysłowa i bardzo aktualna historia, którą polecam przeczytać. Obserwowanie, jak rozwija się akcja daje dużo satysfakcji czytelnikowi, który na pewnie nie będzie się podczas czytania nudził.

Oszustka 3

Po lekturze thrillera Oszustka czytelnik będzie miał ochotę zrobić dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest wyprawa nad przepiękne, hipnotyzujące i tajemnicze jezioro Tahoe. Druga rzecz, to sięgnięcie po inne książki autorki. Polecam dla tej akcji, rodzinnych tajemnic i życia glamour prezentującego się jak wypolerowane jabłko zepsute w środku.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.