Karen Hattrup “Wszystkie nasze chwile” wyd. Chilli Books

Tytuł: Wszystkie nasze chwile
Autorka: Karen Hattrup
Przekład: Anna Owsiak
Wydawnictwo: Chilli Books
Liczba stron: 400
Okładka: Miękka
Rok wydania: 2021
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Chilli Books.

Była to bliskość, o którą Tucker nie prosił, z którą nie potrafił się uporać.

Wszystkie nasze chwile

Koniec lata. Nastoletni Tucker po rozstaniu z dziewczyną spotyka Erikę – starszą koleżankę, którą był zafascynowany w wieku piętnastu lat. Erika, buntownicza uczennica Collage’u o burzliwej przeszłości ponownie pojawia się w życiu młodego mężczyzny, stawiając jego życie do góry nogami.

Wszystkie nasze chwile

Wszystkie nasze chwile to powieść, która porusza temat trudnej relacji z rodzicem, przeszłości, która stygmatyzuje teraźniejszość. Relacji, które im bardziej dzielą, tym bardziej łączą. Erika to bohaterka, która budzi uśpione uczucia w Tuckerze. Cztery wydarzenia przedstawią bohaterów w różnym świetle, w których czytelnik będzie śledził ich dojrzewanie, podejmowane decyzje, porażki i błędy.

Wszystkie nasze chwile to spora dawka młodzieńczej niezręczności, dorastania ze wszystkimi jej bolesnymi i szczęśliwymi aspektami, inicjacjami seksualnymi, odrzuceniami i szukaniem własnej tożsamości. Nieufność dwojga bohaterów prowadzi przez alkohol, noce pełne zabawy, by ostatecznie zostawić czytelnika z wieloma pytaniami bez odpowiedzi.

Przez powieść czytelnik płynie szybko, miejscami zastanawiałam się nad charakterem scen erotycznych, które od pierwszej strony nadają określony kierunek powieści. Gdy jednak zapoznałam się z nurtem fabularnym, szybko wciągnęłam się w historie bohaterów, która wywoła burzliwe emocje na twarzy czytelnika. Nie można odmówić powieści treści nieodpowiednich dla młodzieży poniżej 16 roku życia. Jest w niej jednak coś hipnotyzującego, co powoduje, że mimo miejscami kontrowersyjnych treści, śledzimy relację dwójki bohaterów, którzy w swoim zagubieniu próbują odnaleźć własną drogę.

Wszystkie nasze chwile

Erika i Tacker to bohaterowie niebanalni, ciekawi, potykający się, ale przez to bardzo realistyczni. Autorka bardzo gorzko opisała relację między mężczyzną, a jego ojcem. Jest ona poruszająca, współodczuwamy wszystkie emocje i ból. Mimo że bohaterowie musieli zmierzyć się z mnóstwem przeszkód, dzielnie stawiali czoła temu, co przynosiło życie. Powieść dedykowana młodym dorosłym, która tak naprawdę zaciekawi osoby w każdym wieku.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *